SuperBiz wiadomości Wdowy po Kiszczaku i Jaruzelskim wciąż z wysokimi świadczeniami [EMERYTURY ESBEKÓW]

Wdowy po Kiszczaku i Jaruzelskim wciąż z wysokimi świadczeniami [EMERYTURY ESBEKÓW]

21.12.2016, godz. 09:41
Kiszczakowa
foto: Super Express

Mimo podpisania przez senat ustawy dezubekizacyjnej ani Maria Kiszczak ani Barbara Jaruzelska nie stracą wysokich rent po mężach generałach. Świadczenie wdowy po Czesławie Kiszczaku wynosi 7,5 tys zł, a żony gen. Wojciecha Jaruzelskiego – 5 tys. zł.

Rzeczpospolita poinformowała o tym, że wdowy po generałach Kiszczaku i Jaruzelskim, mimo podpisania przez Senat ustawy dezubekizacyjnej, wciąż będą pobierały po zmarłych małżonkach wysokie emerytury. - W myśl przepisu art. 5 ustawy z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin podstawę wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej stanowi uposażenie należne żołnierzowi zawodowemu w ostatnim miesiącu pełnienia zawodowej służby wojskowej" – tłumaczył na łamach Rzeczpospolitej Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON.

Zobacz też: Emerytury esbeków będą niższe. Senat przyjął ustawę dezubekizacyjną

Co prawda, zgodnie z zapowiedzią szefa MON Antoniego Macierewicza, generałowie mają zostać zdegradowani, ale może stać się to dopiero po zakończenie procesu legislacyjnego właściwych aktów prawnych.

 

www.rp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: