SuperBiz wiadomości We Wrocławiu można studiować piwowarstwo [KIERUNKI STUDIÓW]

We Wrocławiu można studiować piwowarstwo [KIERUNKI STUDIÓW]

13.07.2016, godz. 16:13
Piwowarstwo
Piwowarstwo foto: SHUTTERSTOCK

W stolicy Dolnego Śląska pojawił się nowy kierunek. Uniwersytet Przyrodniczy otworzył z myślę nie tylko o miłosnikach domowych browarów, ale w odpowiedzi na coraz ogromna popularność browarów regionalnych i tzw. mikrobrowarów, produkujących mini-serie piw.

Studia będą miały charakter podyplomowy, ich czas trwania to dwa semestry, a koszt to 5800 złotych brutto. Miejsc jest tylko 30. W programie studiów znajdziemy takie przedmioty: technologia słodu, technologia piwa, warsztaty piwowarstwa domowego, organizacja i funkcjonowanie minibrowaru, analiza instrumentalna, analiza sensoryczna, prawo i ekonomia w piwowarstwie, systemy zarządzania jakością w browarze, marketing piwa oraz aparatura i projektowanie minibrowaru.

ZOBACZ TEŻ: Hiszpania proponuje Brytyjczykom układ w sprawie Gibraltaru

Jesli kandydatom uda się ukończyć studia, to będzie posiadał wiedzę z zakresu charakterystyki surowców podstawowych i pomocniczych stosowanych w browarnictwie oraz technologii produkcji piw zarówno górnej, jak i dolnej fermentacji. Pozna też sposoby oceny jakości surowców i produktów finalnych oraz będzie przygotowany do podjęcia pracy w browarze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: