SuperBiz wiadomości Wesołe miasteczko w Chorzowskim Centrum Rozrywki

Wesołe miasteczko w Chorzowskim Centrum Rozrywki

24.07.2017, godz. 23:59
Super regiony 25 07
foto: SHUTTERSTOCK

Najstarszym i jednym z największych polskich parków rozrywki jest Legendia czyli Śląskie Wesołe Miasteczko. Na gości lunaparku czeka wiele atrakcji, niezależnie od wieku.

Legendia położona jest na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic. To najstarszy lunapark w Polsce, otwarty w 1959 roku pod nazwą Śląskie Wesołe Miasteczko. Jego powierzchnia wynosi około 26 ha. W tym roku zyskał nowy człon w nazwie – „Legendia", który ma nawiązywać do nowej odsłony chorzowskiego lunaparku. Z wesołego miasteczka utworzony został park tematyczny europejskiego formatu. Głównym przesłaniem jest nie tylko dobra zabawa ale także wątek edukacyjny związany z pięknym dziedzictwem kulturowym jakim są legendy, baśnie i opowiadania. To prawdziwy raj dla dzieci i młodzieży z karuzelami, kolejkami i wieloma innymi atrakcjami.

Jakie atrakcje na nas czekają?
Śląskie Wesołe Miasteczko jest podzielone także na sześć stref tematycznych – Magical Village (Magiczna Wioska), Magical Mountains (Magiczne Góry), Magical Forest (Magiczny Las), Valley of Dreams (Dolina Marzeń), Magical Lake (Magiczne Jezioro), Adventure Valley (Dolina Przygód). W atrakcjach goście odnajdą motywy i postaci, które w wielu przypadkach staną się przyczynkiem do zdobywania wiedzy przez najmłodszych. W strefie Doliny Marzeń zlokalizowane zostały atrakcje rodzinne i dziecięce z najbardziej znanymi samolotami na czele. Tam też można wybrać się na helikopterki, czyli dziecięcą karuzelę, gdzie każdy maluch będzie mógł się poczuć jak prawdziwy pilot. Helikoptery kręcą się w koło podnosząc się do góry jak prawdziwy helikopter na wysokość ok 10 metrów. W Gamie Roomie znaleźć mozna wiele atrakcyjnych gier, np. wyścigi samochodowe, koszykówka, a za najlepsze wyniki czekają ciekawe nagrody. Najmłodsi zachwycą się Rura Parkiem, największą w Polsce, a drugą w Europie instalacją typu soft play, gdzie mogą poszaleć w pełnym zakamarków labiryncie, zjechać różnymi zjeżdżalniami i pobawić się w basenach pełnych plastikowych piłeczek.

Dla dzieci i dorosłych
Dużo zabawy i świetnego relaksu zapewni skakanie na trampolinach, z których korzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Na uwagę zasługuje Legendia Flower (dawna Gwiazda Duża). To największa rodzinna karuzela w Polsce mieszcząca 216 osób w 36 tęczowych gondolach. Stąd rozciąga się jeden z najlepszych widoków w Chorzowie. Na szaloną przejażdżkę zabierze Dream Hunters Society, czyli zakręcany i wielopoziomowy rollercoaster. Z kolei Magical Lake Expedition to wielka bujająca się w tył i w przód łódź w otoczeniu uroczych syren. Inną wodną atrakcją jest Diamond River, tam przejedziemy się 12-osobową łodzią po torze imitującym magiczną górską rzekę, na trasie której do pokonania przed łodziami znajdują się zjazdy pod kątem 60 stopni z dwoma wieżami o wysokości 8 i 12 metrów. Przejazd po tematycznej strefie pełnej diamentów i pracowników je wydobywających trwa prawie 10 min. Dla odważnych atrakcją będzie Circus Hoppala, czyli 16 dwuosobowych gondoli na 20 metrowym ramieniu, które zabierają w zakręconą podróż kręcąc się wokół własnej osi, niespodziewanie zatrzymują się do góry nogami.

Ekstremalny rollercoaster
W tym roku nowością w lunaparku na którą wszyscy czekali jest ogromny Lech Coaster, czyli ekstremalny rollercoaster, największy w europie Środkowo-Wschodniej. Nazwa nawiązuje do Lecha, legendarnego pierwszego władcy Polski. Kolejka utrzymana jest w tematyce średniowiecznego grodu. W strefie znajduje się zamek, który jest częścią Lech Coastera, restauracja utrzymana w klimacie rycerskim z miejscem dla 600 osób oraz sklep z pamiątkami i mały kiosk z przekąskami. Lech ma 40 metrów wysokości, a jego tor ciągnie się przez ponad 900 metrów. Wagoniki jeżdżą z maksymalną prędkością 95 km/godz. Przejażdżka trwa ponad minutę i gwarantuje moc wrażeń.

Kiedy i za ile?
Do Śląskiego Wesołego Miasteczka można wybrać się każdego dnia tygodnia. Od poniedziałku do niedzieli lunapark czynny jest od godziny 10.00 do 20.00, natomiast w soboty korzystać z rozrywki możemy do godziny 22.00. Ile kosztuje taka przyjemność? Do wyboru są bilety sezonowe, dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Warto wcześniej kupić bilet przez internet, ponieważ w każdym przypadku jest on tańszy. Pierwsza opcja to 100 dni zabawy bez limitu, a ceny biletów rozpoczynają się od 89 zł. Osoby dorosłe za jednorazowe wejście zapłacą 69-79 zł, seniorzy – 49-59 zł, dzieci które nie ukończyły 6. roku życia – 39-49 zł, dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia – 49-59 zł, natomiast dzieci poniżej 3. roku życia mają wstęp wolny. Za okazaniem legitymacji szkolnej bądź studenckiej mogą wejść uczniowie za kwotę 49-59 zł. Rodzice z dziećmi mogą skorzystać z opcji biletów rodzinnych 2+1, których ceny zaczynają się od 169 zł. Grupy zorganizowane tj. przedszkola zapłacą za pobyt 29 zł, a szkoły 39 zł.

Inne Śląskie Parki Rozrywki
Wodzisław Śląski – Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza"
Żory – Miasteczko Westernowe Twinpigs
Podzamcze – Park Rozrywki Ogrodzieniec
Rybik – Rodzinny Park Atrakcji
Racibórz – Aquapark H2Ostróg
Katowice – JumpWorld
Brenna – Park Linowy Orla Perć
Tarnowskie Góry – Park Wodny Tarnowskie Góry
Ochaby Wielkie – Dream Park

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: