SuperBiz wiadomości Weź książkę i zapłać, ile chcesz. Akcja fundacji Pani Róża

Weź książkę i zapłać, ile chcesz. Akcja fundacji Pani Róża

07.12.2016, godz. 11:05
Książka pod poduszką
foto: EAST NEWS

Bierzesz książkę z półki i płacisz za nią tyle, ile uważasz za stosowne. Można ją nabyć również za darmo - tak w skrócie wygląda wspólna akcja wydawnictwa Znak Literanova i Fundacji Pani Róża – pomagającej kobietom.

W akcji biorą udział trzy księgarnie z trzech różnych miast. W Warszawie jest to Księgarnia Autorska w Złotych Tarasach. Kolejna to Księgarnia Nova z Rzeszowa (ul. Hetmańska 23) oraz wrocławska Księgarnia Autorska.

Sprawdź koniecznie: Dobry reportaż na święta. Propozycje książkowych prezentów

W każdym z tych miejsc do dyspozycji czytelników jest po 100 egzemplarzy książki E. E. Schmitta "Noc ognia". Cała zebrana kwota z akcji zostanie przekazana Fundacji Pani Róża – pomagającej kobietom.

- Każdy może przyjść, zabrać ze sobą książkę i według własnego uznania wrzucić dowolną kwotę na Fundację Pani Róża - przekonuje Małgorzata Ochab z wydawnictwa Znak Literanova.

Dodaje, że z księgarń napływają sygnały o tym, że akcja się podoba i ludzie chętnie z niej korzystają wspierając fundację. - Oczywiście liczyliśmy się, że może być różnie, ale po pierwszym dniu mam informacje, że każdy kto bierze książkę wrzuca pieniądze i to wcale nie 5 zł, a 10, 20 czy 30 zł - podkreśla Ochab.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: