SuperBiz wiadomości Jak wziąć tani kredyt w euro - opłaca się bardziej niż we franku i w złotym!

Jak wziąć tani kredyt w euro - opłaca się bardziej niż we franku i w złotym!

16.03.2010, godz. 01:00
Bank
foto: Brak agencji
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy myślą o kredycie hipotecznym w obcej walucie. Raty kredytów w euro są teraz najniższe w historii. A w dodatku pożyczki w tej walucie stały się teraz bardziej dostępne. Jeszcze do niedawna banki niechętnie udzielały kredytów w walutach obcych. Kryteria ich przyznawania były bardzo wyśrubowane, banki bardzo dokładnie sprawdzały też naszą zdolność kredytową.

Teraz sytuacja się zmieniła. O kredyty w walucie dużo łatwiej, bo zasady ich udzielania zostały złagodzone. Euro właściwie już zastąpiło franka szwajcarskiego w roli waluty obcej, w której zadłużają się Polacy.

Przeczytaj koniecznie: Wybierz z nami tani kredyt na dowód

Jeszcze nigdy raty kredytów walutowych, w tym w euro, nie były tak niskie. Wszystko dlatego, że w ciągu ostatniego roku nasza rodzima waluta bardzo się umocniła, a kurs euro spadł o około 20 proc. Jednocześnie kryzys spowodował, że stopy procentowe w euro zostały mocno obniżone.

- Dla Kowalskiego oznacza to, że bank pożyczy mu więcej pieniędzy na mieszkanie, a za kredyt zapłaci mniej - tłumaczy Paweł Majtkowski z firmy FINAMO. - Zaciągając kredyt w obcej walucie, trzeba jednak liczyć się z ryzykiem walutowym. Choć obecnie rata kredytu w euro czy frankach jest znacznie niższa niż w złotych, to za jakiś czas przy zmianach kursów może to się zmienić - mowi Majtkowski.

Odwiedź nas na Facebooku * Zostań fanem SE.pl
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: