SuperBiz wiadomości Wiadomo, ile zapłaci Alior za bank BPH

Wiadomo, ile zapłaci Alior za bank BPH

28.09.2016, godz. 15:28
Alior ustalił cenę kupna banku BPH
foto: EAST NEWS

Głośna transakcja staje się faktem - strony ustaliły już kwotę: 1 159 645 000. Udziałowcy BPH wydali dzisiaj zgodę na sprzedaż większości banku.

Transakcja przybliży Alior Bank do realizacji strategicznego celu dołączenia do grona 5-6 największych banków w Polsce w ciągu kolejnych kilku lat. Sfinalizowanie transakcji planowane jest jak najszybciej, czyli na IV kwartał 2016 roku. Ogólnie działania zarządu Aliora, od niedawna kontrolowanego przez PZU, wpisują się w plany obecnego rządu, który planuje, aby większość banków w Polsce należała do krajowego kapitału. Przejęcie BPH można uznać za kolejny krok na tej drodze.

ZOBACZ TEŻ: Blisko 7 proc. kredytów zagrożonych stanowią kredyty walutowe [WIDEO]

Alior przejmie niecałe 90 procent aktywów banku, który należy jeszcze do amerykańskiej grupy General Electric. Przy Amerykanach pozostanie: portfel kredytów hipotecznych i fundusze inwestycyjne. "W ramach podziału, część działalności BPH, tj. działalność wydzielana, zostanie przeniesiona na bank przejmujący, podczas gdy pozostała część działalności BPH, tj. działalność hipoteczna, pozostanie częścią BPH" - czytamy w uchwałach nadzwyczajnego walnego zgromadzenia banku, wydanego dzisiaj.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: