SuperBiz wiadomości Wiceminister rozwoju kandydatem na szefa GPW? Morawiecki nie komentuje zmian personalnych

Wiceminister rozwoju kandydatem na szefa GPW? Morawiecki nie komentuje zmian personalnych

13.12.2016, godz. 10:33
Witold Słowik kandydatem na szefa GPW
Witold Słowik foto: Ministerstwo Rozwoju

4 stycznia 2017 r. odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych, podczas którego zostaną przedyskutowane zmiany w zarządzie giełdy. Kilka dni temu minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki złożył wniosek w sprawie zwołania NWZ. Od tamtej pory mówi się o odwołaniu szefowej GPW. Kto zastąpi Małgorzatę Zaleską na stanowisku prezesa?

Małgorzata Zalewska jest prezeską giełdy od roku. Jak wynika z wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, wiążące decyzje w jej sprawie jeszcze nie zapadły. Wicepremier wstrzymał się od komentarza na temat zmian personalnych w GPW. Mimo to mówi się o dwóch kandydatach na stanowisko prezesa giełdy: wiceministrze rozwoju Witoldzie Słowiku oraz wiceprezesie PKO BP Jakubie Papierskim. Według Krzysztofa Berendy z RMF24 nazwisko Słowika pada najczęściej w otoczeniu Mateusza Morawieckiego.

Zobacz także: Morawiecki dostanie pieniądze na swój plan z Brukseli

Witold Słowik pracował w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy za prezydentury Lecha Kaczyńskiego w stolicy. Zajmował się pozyskiwaniem funduszy unijnych dla warszawskiego ratusza. Od 2013 r. pełnił funkcję pełnomocnika Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ds. budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jesionce w powiecie rzeszowskim, w województwie podkarpackim. Wcześniej pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie sprawował kontrolę wydatków administracyjno-logistycznych. W latach 2006 – 2011 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat" w Warszawie.

Oprac. na podst. rmf24.pl, money.pl, tvn24bis.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: