SuperBiz wiadomości Wicepremier Morawiecki do bogatszych Polaków: Nie bierzcie 500 zł na dziecko

Wicepremier Morawiecki do bogatszych Polaków: Nie bierzcie 500 zł na dziecko

28.01.2016, godz. 11:18
pieniądze banknoty kasa pożyczka dług komornik
foto: EAST NEWS

Kolejny przedstawiciel rządu Beaty Szydło apeluje do lepiej uposażonych Polaków, aby nie korzystali z programu 500 zł na dziecko, w momencie gdy już wystartuje. Wcześniej mówił o tym szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, a teraz wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Prosiłbym tych, których stać i zarabiają więcej żeby nie brali tego wsparcia - zaapelował w TVN24 Biznes i Świat wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Sam przyznał, że choć jest ojcem, nie sięgnie po dodatkowe pieniądze z programu "Rodzina 500+". - Mam czwórkę dzieci, ale nie wezmę tych pieniędzy - zapewnił.

Czytaj koniecznie: Kto ostatecznie dostanie 500 zł na dziecko? [WYJAŚNIAMY]

Czym Morawiecki uzasadniał prośbę do zamożniejszych Polaków? Podkreślił, że chodzi o "dobro wspólne i odpowiedzialność za państwo". - Rozumiem, że przez ostatnich 25 lat nie bardzo się tego uczyliśmy, ale uważam, że ludzi trzeba uczyć - dodał.

Premier Beata Szydło i minister rodziny, pracy i polityki społecznej uspokajają, że 500 zł na dziecko nie będzie objęte progiem dochodowym dla lepiej zarabiających - choć pojawiają się głosy, aby wprowadzić taki przepis. MRPiPS przypomina, że w efekcie koszt całego programu byłby wówczas wyższy, bo należałoby wówczas zatrudnić dodatkowych urzędników do wyliczania dochodów wszystkich rodzin składających wniosek.

 

Źródło: TVN24 BiŚ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: