SuperBiz wiadomości Wiceprezes PKO BP zrezygnował z posady

Wiceprezes PKO BP zrezygnował z posady

21.03.2016, godz. 22:34
PKO Bank Polski
PKO Bank Polski foto: SHUTTERSTOCK

Zarząd największego w Polsce banku  PKO BP działa w zmniejszonym składzie. Ze stanowiska członka zarządu odpowiedzialnego za rynek detaliczny zrezygnował po pięciu latach pracy Jacek Obłękowski. Spółka nie informuje o przyczynach rezygnacji wiceprezesa.

Jacek Obłękowski to doświadczony pracownik banków. Jak podaje PKO BP, Jacek Obłękowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie - specjalizacja historia i dyplomacja. Ukończył kurs maklerski. Jest też absolwentem University of Navara IESE- AMP. Pracę zawodową rozpoczął w 1991 r. w Powszechnym Banku Gospodarczym S.A.. Od września 1998 r. był pracownikiem PKO Banku Polskiego, gdzie zajmował dyrektorskie stanowiska.

Zobacz: Minister Mateusz Morawiecki zarabiał 9000 zł dziennie


Do 2004 r. był przewodniczącym Rady Nadzorczej Inteligo Financial Services. Był również przewodniczącym Rady Nadzorczej KredytBank Ukraina. Od 2013 roku – wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej KREDOBANK SA. W latach 2002 - 2007 był wiceprezesem Zarządu Banku odpowiedzialnym za obszar rynku detalicznego oraz marketing. W tym czasie był m.in. przewodniczącym Komitetu Kredytowego Banku, członkiem Rady Dyrektorów VISA EUROPE. Był odpowiedzialny za przejęcie Inteligo.


Od 2007 pełnił funkcję prezesa Zarządu Dominet Bank SA, a po fuzji - od 2009 do 2011 r. pełnił w BNP Paribas/Fortis Bank Polska SA funkcję wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Obsługi Małych Przedsiębiorstw i Klientów Indywidualnych.


Członek Rad Nadzorczych: PKO TFI SA od 2011 roku, PKO Banku Hipotecznego SA od 2014 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: