SuperBiz wiadomości Większość wyborców popiera decyzje i obietnice PiS

Większość wyborców popiera decyzje i obietnice PiS

03.08.2016, godz. 10:58
TAK SZASTA PIENIĘDZMI BEATA SZYDŁO.
Premier Beata Szydło. foto: EAST NEWS

Nie tylko wyborcy PiS popierają decyzje gospodarcze rządu Beaty Szydło - wynika z analizy obserwatorafinansowego.pl na podstawie danych CBOS. Okazuje się, że głosującym na PO i Nowoczesną podoba się program 500 plus, propozycja darmowych leków dla seniorów, obniżenia wieku emerytalnego czy podniesienia kwoty wolnej od podatku.

- Bezpłatne leki dla seniorów chce widzieć w Polsce aż 94 proc. pytanych, minimalną płacę godzinową dla zatrudnionych na umowie zleceniu popiera 82 proc. pytanych, program Rodzina 500 plus ma aż 80 proc. zwolenników, obniżenie wieku emerytalnego to kolejne 80 proc. respondentów chcących tego rozwiązania. Także podwyższenie kwoty wolnej od podatku autorstwa PiS cieszy się 75 proc. poparciem - podaje serwis parlamentarny.pl.

Zobacz również: 500 zł bez dziecka? Jest sposób, aby dostali je nie tylko rodzice

Rządowy program 500 plus ma wielu zwolenników wśród wyborców opozycji. Popiera go 62 proc. wyborców, którzy oddali głos na Nowoczesną i 65 proc. na PO, a także w 89 proc. wyborców Kukiz’15. W każdej grupie demograficznej jest co najmniej 60 proc. zwolenników wspierania rodzin.

Większość Polaków opowiada się za aktywnością państwa w gospodarce. 55 proc. pytanych chce państwa aktywnego ekonomicznie, gdy tylko co trzeci (34 proc.) woli opcję "mniej państwa w gospodarce". 11 proc. uchyla się od odpowiedzi na to pytanie.

 

Źródło: parlamentarny.pl, obserwatorfinansowy.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: