SuperBiz wiadomości Wielbiciele polskich produktów się ucieszą. Aplikacja pomoże im w zakupach

Wielbiciele polskich produktów się ucieszą. Aplikacja pomoże im w zakupach

12.11.2015, godz. 13:40
6 sposobów na zakupy, które nie czyszczą portfela
Które sklepy będą otwarte 1 i 3 maja? Sprawdź, gdzie zrobić zakupy w majówkę foto: SHUTTERSTOCK

Od lat słyszymy, że na zakupach dobrze jest wybierać produkty polskich marek, bo polskie jest po prostu dobre. Jednak w zalewie towarów spożywczych na sklepowych półkach często trudno się połapać, który produkt jest polski, nawet jeśli jego nazwa jest polskobrzmiąca. Od wczoraj można pobrać jednak na smartfony aplikację, która pomoże w zakupach patriotycznie nastawionym konsumentom.

Aplikacja nazywa się Pola, jej ściągniecie z mobilnego sklepu jest bezpłatne. Program jest bardzo prosty w użyciu – po jego uruchomieniu automatycznie włącza się aparat w telefonie – za jego pomocą należy zeskanować kod kreskowy produktu spożywczego, który nas interesuje i wciągu sekundy mamy informacje o jego producencie. Uwaga, aplikacja działa wyłącznie, mając dostęp do internetu.

ZOBACZ TEŻ: Tauron, Enea, Energa i PGE. Milionowe zarobki prezesów spółek energetycznych

Przy nazwie koncernu produkującego dany towar widzimy wartość punktową w sakli od zera do stu. Im wyższa jest liczba punktów, tym bardziej, zdaniem autorów aplikacji, polski jest produkt. Ocenie podlega kilka kryteriów, m.in. to, czy firma jest zarejestrowana w Polsce, czy produkuje towar w naszym kraju oraz to, czy jest częścią zagranicznego koncernu, czy nie. Baza kodów kreskowych produktów ma być stale powiększana.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: