SuperBiz wiadomości Wielka przebudowa pasa na Lotnisku Chopina. Będą utrudnienia

Wielka przebudowa pasa na Lotnisku Chopina. Będą utrudnienia

07.03.2017, godz. 15:38
Lotnisko chopina, okęcie
foto: Super Express TV

Stołeczne Lotnisko Chopina 1 kwietnia rusza z remontem jednego z pasów startowych. Choć władze obiektu zapewniają, że zrobią wszystko, aby pasażerowie prac nie odczuli, i tak należy się szykować na utrudnienia. Nieciekawy miesiąc czeka szczególnie mieszkańców Ursynowa, nad głowami których latać będą przekierowywane na drugi pas samoloty.

Prace mają zakończyć się 28 kwietnia. Miesiąc ten na roboty został wybrany nieprzypadkowo – z jednej strony pogoda powinna być już dobra, a jednocześnie trochę czasu zostanie jeszcze do rozpoczęcia sezonu wakacyjnych lotów, kiedy ruch na lotnisku jest wzmożony.

ZOBACZ TEŻ: Czy Lotnisko Chopina zostanie zamknięte?

Linie lotnicze, które korzystają z warszawskiego lotniska, zostały już uprzedzone o możliwych utrudnieniach przez władze portu. Założenie jest takie, że na inne lotniska (Modlin, Łódź i Radom) będą przekierowywane wyłącznie niezgłoszone wcześniej operacje lotnicze. Na Okęciu ruch powinien odbywać się normalnie, ale należy liczyć się z tym, że wydłużą się przerwy między startami i lądowaniami maszyn, jako że do dyspozycji będzie tylko jeden pas.

ZOBACZ TEŻ: Rekordowy rok dla lotniska w Warszawie

W związku z tym wzmożony ruch lotniczy zauważą nad swoimi głowami mieszkańcy Ursynowa, którzy będą musieli pogodzić się z hałasem. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, w najbliższych dniach ma ruszyć kampania informacyjna skierowana do zamieszkujących ten rejon stolicy. Z czego wynikają prace na pasie Lotniska Chopina? Po remoncie ma on spełniać dodatkowe wymogi unijne w kwestii bezpieczeństwa starów i lądowań podczas deszczu.

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: