SuperBiz wiadomości Wielka ściema i kreatywna księgowość. Ryszard Petru ostro o pomysłach PO

Wielka ściema i kreatywna księgowość. Ryszard Petru ostro o pomysłach PO

17.09.2015, godz. 13:09
Ryszard Petru
Ryszard Petru na kongresie Nowoczesna.PL foto: Super Express

- Po tym co proponuje PO zapłacimy nowy PIT, a potem zamiast ZUS i NFZ zapłacimy nowy podatek. Na rękę dostajemy tyle samo - analizował Ryszard Petru. Lider ugrupowania Nowoczesna nazwał ten projekt "kreatywną księgowością" i "wielką ściemą".

- PO nie chce likwidować składki na ZUS i NFZ, tylko zastąpić to innym podatkiem - ocenił Ryszard Petru w programie "Fakty po faktach". W opinii ekonomisty na propozycji partii rządzącej stracą osoby zamożne, dla których podatek będzie jeszcze wyższy. - Osoba najmniej zarabiająca być może na tym zyska - przyznał Petru.

Sprawdź także: Joanna Mucha: "Podatki będą dramatycznie proste". Ale posłanka PO nie umie ich wyjaśnić

Gość programu "Fakty po faktach" przedstawił swoje wyliczenia propozycji PO. - Dziś jest tak, że mamy 4 tys. zł brutto średniej płacy. Płacimy PIT, ZUS i składkę NFZ. Na rękę wychodzi nam 2853 zł. Po tym, co proponuje PO zapłacimy nowy PIT, a potem zamiast ZUS i NFZ zapłacimy nowy podatek. Na rękę dostajemy tyle samo - stwierdził.

Petru przyznał, że "to jest jednak wielka ściema PO, która miała ludziom zasugerować, że nie ma podatku NFZ i ZUS, a de facto chcą wprowadzić nowy podatek".

 

 

Źródło: TVN24 BiŚ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: