SuperBiz wiadomości Wielkanoc. Ogromne czekoladowe jajko kosztuje 48 tys. zł [ZDJĘCIA]

Wielkanoc. Ogromne czekoladowe jajko kosztuje 48 tys. zł [ZDJĘCIA]

14.04.2017, godz. 13:58
Czekoladowe jajko warte 12 tysięcy Euro
Czekoladowe jajko warte 12 tysięcy Euro foto: Ilmattino.it

Włoska cukiernia Gay Odin sprzedaje na Wielkanoc kosztowne jaja z prawdziwej czekolady. Cena 35 – 55 euro za sztukę nikogo nie dziwi, ale tym razem słynna czekoladziarnia przerosła najśmielsze oczekiwania miłośników łakoci. Wyprodukowała 30-kilogramowe jajo, które można nabyć za 12 tys. euro (blisko 48 tys. złotych).

Włosi szczególnie upodobali sobie czekoladowe jaja. Jedzą wielkanocne słodycze i prześcigają się w pomysłach na ich nietypowy wygląd. Jajo z cukierni Gay Odin, jest dedykację Muzeum Narodowemu Capodimonte i Muzeum Archeologicznemu w Neapolu. Ta pierwsza instytucja ma już w swojej kolekcji obrazy Tycjana, Perugina czy Pinturicchia, natomiast Muzeum Archeologiczne szczyci się m.in. mozaikami znalezionymi w Pompejach. Co 30-kilogramowy łakoć ma wspólnego z włoskimi muzeami? Ściany jaja zostały przyozdobione wzorami, w których wykorzystano motyw muzeów.

Patrz też: Wielkanoc. Skąd się wziął zwyczaj prezentów od zajączka i szukania zajączka lub jajek na Wielkanoc?

Czekoladziarnia Gaya Odina jest obecna na rynku ponad 200 lat. Założona w 1800 r., słynie z przysmaków wyrabianych tradycyjnymi metodami.

Oprac. na podst. tvp.info, gay-odin.it

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: