SuperBiz wiadomości Wielki konkurs dla naukowców. Producent Nutelli daje 600 tys. nagrody!

Wielki konkurs dla naukowców. Producent Nutelli daje 600 tys. nagrody!

28.05.2015, godz. 12:14
banknoty
foto: FOTO SE

Z czym kojarzy się firma Ferrero? Chyba przede wszystkim ze znanym na cały świat kremem czekoladowym Nutella, w skład którego wchodzą orzechy laskowe. I to właśnie ich dotyczy wielki konkurs dla naukowców organizowany przez Ferrero. Nagroda w nim jest niebagatelna – wynosi 150 tys. euro (600 tys. zł).

Konkurs organizuje Ferrero Hazelnut Company, będąca podgrupą koncernu działającą w zakresie uprawy i wykorzystania orzechów laskowych. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu, trzeba zgłosić projekt dotyczący realizacji badań lub wdrożenia konkretnych rozwiązań w związku z wybranym tematem spośród czterech kategorii: racjonalizacja, innowacja, zrównoważony rozwój i nowe strategie uprawy orzechów laskowych.

Szczegóły konkursu

Konkurs jest skierowany do naukowców z całego świata – doktorantów i pracowników naukowych uczelni, instytutów naukowo-badawczych i innych placówek non profit. Zgłoszenia można wysyłać do 30 czerwca. Wybrane zostaną trzy najlepsze projekty. Pierwsze miejsce zostanie nagrodzone 150 tys. euro na realizację projektu, drugie i trzecie otrzymają po 5 tys. euro (20 tys. zł). Oceną złożonych projektów zajmie się niezależna, zewnętrzna komisja naukowa, powołana przy Uniwersytecie Katolickim Sacro Cuore w Piacenzy. Ze szczegółami dotyczącymi konkursu można się zapoznać tutaj.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: