SuperBiz wiadomości Wielki przekręt na rynku odzieży. Policja przechwyciła towar warty 2 mln zł

Wielki przekręt na rynku odzieży. Policja przechwyciła towar warty 2 mln zł

03.10.2016, godz. 17:04
Handel w niedzielę. Szczegóły projektu „Solidarności”
foto: SHUTTERSTOCK

W jednym z polskich centrów handlowych w województwie łódzkim znaleziono podróbki znanych marek odzieżowych. Policja we współpracy ze Strażą Graniczną przechwyciła towar, który jest warty blisko 2 mln złotych.

W centrum handlowym w Rzgowie znaleziono ok. 2 tys. sztuk wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Miały zostać sprzedane jako markowe, ale zostały wyprodukowane nielegalnie. Sprawę nagłośnił Express Ilustrowany. Z jego ustaleń wynika, że podrobiona odzież znajdowała się w trzech tureckich boksach handlowych. Dodatkowo Państwowa Inspekcja Pracy wraz z sanepidem zgłosiła swoje zastrzeżenia odnośnie warunków zatrudnienia pracowników sprzedających ubrania. PIP oraz inspektorat sanitarny stwierdzili także nieprawidłowości w jednym z lokali gastronomicznych na terenie centrum.

Zobacz również: Polacy chcieli wyłudzić blisko 200 mld zł od ubezpieczycieli

W zeszłym tygodniu 400 szt. odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi zabezpieczyli także pracownicy służby celnej w Łomży. Na miejscowym targowisku został zatrzymany mężczyzna, który rozprowadzał nielegalnie rzekomo markową odzież. W jego aucie znaleziono 350 szt. ubrań. Wcześniej 50 szt. podróbek zostało skonfiskowanych w jednym ze sklepów położonych w centrum miasta.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami za nielegalny handel towarami, na których znajdują się zastrzeżone znaki towarowe, grozi do 5 lat pozbawienia wolności, kara ograniczenia wolności lub grzywna.

Źródła: expressilustrowany.pl, poranny.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: