SuperBiz wiadomości Wielki strajk w Air France. Odwołane loty do i z Warszawy

Wielki strajk w Air France. Odwołane loty do i z Warszawy

31.07.2016, godz. 15:20
Air France
Air France foto: SHUTTERSTOCK

We francuskich liniach lotniczych Air France trwa gigantyczny strajk pracowników. Przewoźnik nie radzi sobie z obsługą połączeń lotniczych, w dodatku w wielu przypadkach dopiero w ostatniej chwili jest w stanie stwierdzić, czy lot się odbędzie, czy też nie. Szczęścia nie mają na przykład pasażerowie maszyny, która dziś wieczorem miała przylecieć z Paryża na warszawskie Lotnisko Chopina. Naturalnie, został również odwołany jej jutrzejszy lot powrotny.

Pracownicy Air France będą protestowali do 2 sierpnia. Obecnie w strajku bierze udział już 42 proc. personelu pokładowego, przez co linie lotnicze nie mają możliwości obsłużenia wszystkich pasażerów. Loty są odwoływane z wyprzedzeniem, ale i, co gorsze, w ostatniej chwili, kiedy okazuje się, że brakuje personelu przypadającego na określoną liczbę pasażerów, by podróż mogła się odbyć zgodnie z przepisami. Nawet więc jeśli ktoś ma wykupione bilety na samolot i jest w nim dla niego miejsce, nie poleci, bo nie będzie komu go obsługiwać!

ZOBACZ TEŻ: Lotnisko zasilane energią słoneczną? To możliwe również w Polsce

Władze Air France radzą swoim pasażerom, by ci jeszcze przed podróżą na lotnisko na bieżąco sprawdzali status swojego lotu. Poszkodowanym podróżującym oferują zmiany rezerwacji biletów. Pracownicy francuskiego przewoźnika protestują, bo zdaniem ich związków zawodowych warunki pracy nie są zadowalające. W dodatku w październiku wygasa umowa zbiorowa podpisana między związkami a pracodawcą - strajkujący chcą jej renegocjacji. Tymczasem Air France planuje być bardziej konkurencyjne w stosunku do innych przewoźników i tnie koszty. Linie zapowiadają, że zrobią wszystko, aby przynajmniej 80 proc. połączeń odbyło się zgodnie z planem mimo strajku.

Źródła: rp.pl, tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: