SuperBiz wiadomości Wiemy, gdzie jeszcze powstaną „mieszkania plus”. Nowe lokale zostaną zbudowane na gruntach Poczty Polskiej

Wiemy, gdzie jeszcze powstaną „mieszkania plus”. Nowe lokale zostaną zbudowane na gruntach Poczty Polskiej

17.07.2017, godz. 16:59
Podpisano pierwszą umowę inwestycyjną w programie Mieszkanie Plus
foto: SHUTTERSTOCK

Mieszkanie Plus to rządowy program, który ma służyć poprawie sytuacji mieszkaniowej Polaków. Jego realizacja ruszyła jesienią 2016 roku, jednak na mieszkania trzeba będzie jeszcze poczekać, bowiem obecnie, w zależności od lokalizacji, trwa proces budowy, podpisywania listów intencyjnych i naboru gruntów do programu. Kolejne ziemie na rzecz programu przekazała Poczta Polska, która w zeszłym tygodniu podpisała porozumienie, wskazując lokalizacje w Warszawie.

W ubiegłym tygodniu Poczta Polska podpisała porozumienie z operatorem programu, BGK Nieruchomości, tym samym wskazując dwie lokalizacje na warszawskiej Woli, gdzie powstanie ok. 1100 mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.
Jednak to nie koniec. Jak powiedział Paweł Skowrotko, członek zarządu Poczty Polskiej, w sumie wytypowano pięć lokalizacji, które wzbudziły zainteresowanie obu stron. Dwie z nich to wspomniana wyżej Wola: mieszkania zostaną zbudowane przy ulicy Sowińskiego oraz Worcella. Kolejne powstaną we Wrocławiu, Rybniku oraz Grudziądzu. To jednak nie koniec - wytypowano także kolejne grunty, których lokalizacji nie podano jeszcze do publicznej wiadomości. Jak poinformowała Poczta Polska, mają być „rozproszone po całej Polsce".

Sprawdź również: Mieszkanie Plus. Zdradzamy nieznane szczegóły programu

 

To może oznaczać, że lokale na wynajem będą w zasięgu ręki nawet w najmniejszych miejscowościach kraju. – Możemy być atrakcyjnym partnerem dla programu Mieszkanie Plus, a jednocześnie odnieść z tego tytułu sukces komercyjny – stwierdził Paweł Skoworotko, członek zarządu Poczty Polskiej w rozmowie z Newserią.

Zobacz także: Tu powstaną pierwsze „mieszkania plus” w Warszawie


Choć program Mieszkanie Plus ruszył jesienią ubiegłego roku, na tanie lokale na wynajem z opcją dojścia do własności z oczywistych względów trzeba będzie jeszcze poczekać. Pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku prawdopodobnie w Jarocinie i Białej Podlaskiej, które jako pierwsze przystąpiły do programu. Lokale gotowe dla nowych lokatorów mają być już w II kwartale 2018 roku. W ubiegłym tygodniu do Sejmu trafił projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, czyli państwowym banku ziemi. Umożliwi on budowę tanich mieszkań na gruntach Skarbu Państwa.

 

Źródło: /Super Biznes / Poczta Polska /Newseria

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: