SuperBiz wiadomości Wittchen ponownie w Lidlu. Tym razem na dłużej

Wittchen ponownie w Lidlu. Tym razem na dłużej

05.04.2017, godz. 16:40
Wittchen ponownie w Lidlu
foto: YouTube Lidl Polska

Wittchen nawiązuje szerszą współpracę z niemiecką siecią sklepów Lidl. Na półki dyskontu trafią w tym roku produkty polskiej firmy o łącznej szacunkowej wartości 15,3 mln zł netto - podała spółka. W Lidlu pod koniec zeszłego roku, klienci dwukrotnie mogli nabyć produkty luksusowej marki. Przed sklepami ustawiały się kolejni chętnych, a między regałami dochodziło do regularnej bitwy o towar.

- Zarząd Wittchen informuje, że podpisała w trybie korespondencyjnym z firmą Lidl warunki współpracy w zakresie realizacji zamówienia - dostawa produktów marki Wittchen w roku 2017. Łączna szacunkowa wartość świadczeń w ramach umowy wynosi 15,3 mln złotych netto + VAT" - czytamy w komunikacie.

Zobacz koniecznie: Autor nagrania z Lidla zdradza szczegóły wojny o robota kuchennego

Wittchen jest sprzedawcą dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż obuwia i odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r.

W 2015 roku sprzedaż do Lidla dała Wittchenowi aż 12 proc. całorocznych przychodów. Klienci kupili w czasie akcji promocyjnej m.in. torebki za aż 17,7 mln zł - bez VAT i marży sklepu. W ubiegłym roku firma planowała, że sprzedaż w niemieckiej sieci sklepów przyniesie aż 21 proc. całorocznych przychodów.

 

Źródło: ISB News

tagi: lidl Wittchen
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: