SuperBiz wiadomości Nowe tanie połączenia lotnicze z Wizz Airem i Transavią

Nowe tanie połączenia lotnicze z Wizz Airem i Transavią

29.09.2016, godz. 14:12
Wizz Air i Transavia uruchamiają nowe tanie połączenia
foto: SHUTTERSTOCK

29 września Wizz Air zapowiedział, że uruchomi nowe tanie połączenia z Polski do Izraela i Danii. Samoloty będą latały z lotniska Chopina w Warszawie. To nie koniec atrakcji, ponieważ w maju z lotniska w Katowicach polecimy bezpośrednio do Amsterdamu. Loty będzie oferować holenderska Transavia.

Od 10 grudnia br. polecimy z Wizz Airem do Eljatu w Izraelu, a od 27 marca 2017 r. – do Billund w Danii. Węgierski przewoźnik uruchomi nowe połączenia z Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie. W duńskim Billund znajduje się słynny Legoland, natomiast izraelski Eljat znajduje się na północnym czubku Morza Czerwonego. W połowie września Wizz Air zapowiedział również, że od 21 maja 2017 r. polecimy z nim z Lublina do Liverpoolu. Loty mają być realizowane dwa razy w tygodniu.

Zobacz także: 10 sposobów na tanie latanie

Osoby, które polują na okazje, z pewnością ucieszy także fakt, że do Katowic wchodzą holenderskie tanie linie lotnicze – Transavia.com. Trzy razy w tygodniu będziemy mogli podróżować z nimi z Katowic-Pyrzowic do Amsterdamu. Loty będą realizowane przez cały rok, trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele.

Przeczytaj również: Jak anulować rezerwację online na samolot, pociąg lub autobus?

KLM jest narodową holenderską linią lotniczą. Nawiązał z Transavią współpracę na zasadzie tzw. code share, przez co obaj przewoźnicy zaczną wspólnie obsługiwać loty z przesiadkami w Amsterdamie – jednym z największych hubów przesiadkowych w Europie. Dzięki temu polscy pasażerowie będą mogli wykupić bilety u obu przewoźników z gwarancją jednej odprawy. Oznacza to, że łatwiej będzie zorganizować sobie wycieczkę do niedostępnych wcześniej dla Polaków zakątków świata, np. do Ameryki Południowej.

Źródła: katowice24.info, fly4free.pl, twitter.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: