SuperBiz wiadomości Wizz Air uruchamia siedem nowych tras z Warszawy

Wizz Air uruchamia siedem nowych tras z Warszawy

06.07.2017, godz. 11:26
Wizzair
foto: Materiały prasowe

Agadir, Bratysława, Bukareszt, Kijów, Lamezia Terme, Lyon i Nicea – to siedem nowych kierunków, do których będzie można polecieć z Warszawy tanimi liniami Wizz Air. Uruchomienie nowych tras to skutek rozbudowy floty przewoźnika o siódmy samolot w bazie na Lotnisku Chopina.

Samoloty z Warszawy do Agadiru (Maroko), Lamezia Terme (Włochy) i Lyonu (Francja) będą latały dwa razy w tygodniu, do Kijowa (Ukraina) i Nicei (Francja) – trzy razy w tygodniu, zaś do Bratysławy (Słowacja) i Bukaresztu (Rumunia) – po cztery razy w tygodniu.

Sprawdź także: Nowe tanie połączenia lotnicze z Wizz Airem i Transavią

Jak tłumaczył manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air Gabor Vasarhelyi, na uruchomienie siedmiu nowych tras pozwoliła rozbudowa floty i załogi przewoźnika.
„Obecnie w bazie na Lotnisku Chopina Wizz Air ma siedem samolotów, w tym trzy supernowoczesne Airbusy A321 i zatrudnia ponad 250-osobową załogę" – czytamy w komunikacie.

Czytaj też: Woda na lotnisku Chopina będzie tańsza

W aktualnej ofercie Wizz Air znajdują się połączenia ze stolicy Polski do 49 krajów. Tylko w pierwszym półroczu 2017 r. linia przewiozła ponad milion pasażerów na trasach do i z Warszawy. To o 16 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z kolei od 2004 r., czyli od czasu, kiedy Wizz Air rozpoczął swoją działalność w Warszawie, linia na trasach w warszawskiej siatce połączeń przewiozła ponad 14 mln pasażerów.

Źródło: polskieradio.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: