SuperBiz wiadomości Właściciel Almy do zwolnionych pracowników bez pensji: "Też mam ciężką sytuację"

Właściciel Almy do zwolnionych pracowników bez pensji: "Też mam ciężką sytuację"

09.12.2016, godz. 19:58
Jerzy Mazgaj z żoną
Jerzy Mazgaj z żoną foto: © AKPA

- Ja też mam ciężko - miał powiedzieć jeden z najbogatszych Polaków i główny akcjonariusz Almy (do niedawna także prezes zarządu) Almy, do jednej ze zwolnionych pracownic, która nie otrzymała zaległych wypłat i odprawy. We wrześniu tego roku Alma Makret zapowiedziała zwolnienie ponad 1300 osób.

Sprawę kontrowersyjnej wypowiedzi milionera opisuje fakt24.pl. W artykule czytamy, że 59-letnia była pracownica Almy, udała się do krakowskiego biura kadr spółki po świadectwo pracy. Firma zalega jej z wypłatą pensji i odprawy. Na korytarzu przypadkowo spotkała Jerzego Mazgaja, byłego już prezesa Almy, który obecnie zasiada w radzie nadzorczej spółki i pozostaje jej dominującym akcjonariuszem.

Zobacz też: Pornograficzny skandal. Do sieci wyciekły nagie zdjęcia pod zastaw pożyczek

Zwolniona kobieta poskarżyła się byłemu prezesowi na swoją ciężką sytuację i setek innych osób, które pozostały bez pracy i wypłacony pieniędzy. – Też mam ciężką sytuację - miał odpowiedź Mazgaj według relacji fakt24.pl.

Ostatnie półrocze to nie najlepszy czas dla Almy. We wrześniu spółka informowała o zwolnieniach grupowych, które obejmą do 1321 pracowników.

21 września wierzyciel Almy Market Zbigniew Jurasz złożył wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Wierzyciel wniósł o połączenie jego wniosku do wspólnego rozpoznania z wnioskiem o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, który spółka złożyła w połowie września.

14 października, wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku złożył także zarząd Alma Market. Jednocześnie spółka podtrzymała złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Dwa tygodnie później swoją działalność zakończył sklep internetowy Alma24.pl.

W tym samym czasie Alma Market poinformowała w komunikacie, że z funkcji prezesa zarządu spółki odwołany został Jerzy Mazgaj. Na stanowisku zastąpił go Rafał Dyląg.

 

Źródło: fakt24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: