SuperBiz wiadomości Właściciel Biedronki wśród najbardziej odpowiedzialnych przedsiębiorców

Właściciel Biedronki wśród najbardziej odpowiedzialnych przedsiębiorców

23.06.2015, godz. 15:45
BIZNES FIRMA SPOTKANIE ZEBRANIE
foto: SHUTTERSTOCK

Ogłoszono wyniki jubileuszowej, 25. edycji Raportu CSR, dodatku „Gazety Finansowej”, który powstaje wspólnie z portalem RaportCSR.pl przy wsparciu redakcji „Super Biznesu”. W tej edycji wyróżnieni zostali Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” oraz Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka.

CSR to angielski skrót oznaczający społeczną odpowiedzialność biznesu. Mamy z nią do czynienia, kiedy przedsiębiorstwa uwzględniają w swej działalności interesy społeczne. Raport CSR jest przygotowywany przed redakcję „Gazety Finansowej” od 2009 r. nieprzerwanie, co kwartał. W każdej edycji spośród wielu interesujących inicjatyw wybierane są dwie, które wyróżniają się pod względem oryginalności i siły oddziaływania, a także spójności z przyjętą polityką i strategią firm czy instytucji, które je realizują. Partnerem Raportu CSR jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, jego wydanie wspiera też portal Kurier365.pl

O kim wspomina raport

Redakcja wyróżniła Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” za prowadzenie i realizację, wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji i Administracji, programu Polska Cyfrowa Równych Szans, oraz działania na rzecz seniorów w zakresie edukacji cyfrowej. Sieć Biedronka, została doceniona za konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

ZOBACZ TEŻ: Na zdjęciu luksus, na żywo bagno. Jak złożyć reklamację ws. nieudanego urlopu

Tradycyjnie w Raporcie nie zabrakło też innych przykładów prowadzenia odpowiedzialnego biznesu w Polsce. Przeczytamy m.in. o zaangażowaniu polskich lekarzy z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, którzy kształcą i wspierają swoich kolegów w krajach afrykańskich. Znajdziemy też przykład tworzenia profesjonalnych raportów aktywności w obszarze działań CSR, wzorując się na Grupie Ferrero International. Wiele miejsca poświęcono ponadto działaniom lokalnym, przedstawiając zaangażowanie firmy Arcus, która wspiera młodych judoków z warszawskiej Białołęki oraz projekt cyfryzacji Pragi-Północ, przygotowany przez zarząd stołecznej dzielnicy.

Cały raport można obrać ze strony www.raportcsr.pl >>>

autor: "Super Express" zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: