SuperBiz wiadomości Właścicielki wielkich majątków. Zobacz najbogatsze Polki [RANKING]

Właścicielki wielkich majątków. Zobacz najbogatsze Polki [RANKING]

08.03.2016, godz. 07:00
KULCZYK GRAZYNA KULCZYK DOMINIKA
KULCZYK GRAZYNA KULCZYK DOMINIKA foto:

Na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” znajduje się raptem kilkanaście kobiet. Niektóre z nich prowadzą biznes wspólnie z rodziną, ale nie brakuje też w pełni samodzielnych bardzo bogatych bizneswoman.

Dominika Kulczyk, to kobieta numer jeden wśród pań znajdujących się na liście 100 najbogatszych Polek „Forbes”. Córka Jana Kulczyka wspólnie z bratem ma biznesowy majątek warty ok. 16 mld zł.

Drugą kobietą na liście prowadzącą biznes wspólnie z mężem jest Anna Woźniak-Starak ze wspólnym majątkiem wartym niemal 3 mld zł (branża farmaceutyczna, w ich rękach jest m.in. firma Polpharma i Polfa). Anna Woźniak-Starak ma też ekskluzywną restaurację Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Numer trzy na na liście to Solange Olszewska, która wspólnie z małżonkiem prowadzi dużą firmę produkującą autobusy Solaris. Ich majątek wyceniany jest na ponad 1,3 mld zł.

Zobacz: Sebastian Kulczyk - najbogatszy Polak

Najbogatsza kobietą, która samodzielnie prowadzi biznes jest Grażyna Kulczyk (matka najbogatszych Polaków Dominiki i Sebastiana Kulczyk). Jej majątek wyceniono na 1,2 mld zł. Grażyna Kulczyk działa w takich branżach jak: nieruchomości, inwestycje, sztuka.


Najbogatsze Polki:

1. Dominika Kulczyk – biznes rodzinny
2. Anna Woźniak- Satark – biznes rodzinny
3. Solange Olszewska-biznes rodzinny
4. Małgorzata Adamkiewicz – biznes rodzinny
5. Grażyna Kulczyk
6. Teresa Mokrysz – biznes rodzinny
7. Aldona Wejchert
8. Teresa Grzebita – biznes rodzinny
9. Zyta Olszewska – biznes rodzinny
10. Lucjana Kuźnicka-Tylenda

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: