SuperBiz wiadomości Wniosek o 500 zł również w bankowości elektronicznej

Wniosek o 500 zł również w bankowości elektronicznej

15.02.2016, godz. 12:59
Nie daj się okraść przez internet
foto: SHUTTERSTOCK

Sejm przyjął ustawę "Rodzina 500+", który wprowadza wypłatę świadczenia wychowawczego 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a wnioski będzie można składać także poprzez bankowość elektroniczną. Wypłaty mają ruszyć od 1 kwietnia tego roku.

O sprawie na Twitterze poinformował wiceminister pracy Bartosz Marczuk. - Dobra informacja. Wniosek o 500+ będzie można złożyć on-line w bankowości elektronicznej - czytamy w serwisie społecznościowym. Minister dodał, że trwają już odpowiednie prace we współpracy z resortem cyfryzacji.

Czytaj koniecznie: Były doradca prezydenta Dudy krytykuje 500+. "Wielu biednych nie dostanie ani grosza"

Doniesienia MRPiPS potwierdza również w rozmowie z Bankier.pl, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji. – Rzeczywiście, wspólnie z Ministerstwem Rodziny pracujemy nad takim rozwiązaniem. Zależy nam, by wnioski można było składać wielokanałowo. Również on-line w bankowości elektronicznej – wskazuje Karol Manys. – Jesteśmy w tej sprawie od dłuższego czasu w kontakcie z bankami. Na szczegóły jest jednak jeszcze za wcześnie – dodaje Manys.

Wnioski na 500 zł na dziecko będzie można złożyć również w formie papierowej w gminach, drogą pocztową oraz przez PUE ZUS.

 

Źródło: PRnews.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: