SuperBiz wiadomości Wojna cenowa na pączki. Lidl i Biedronka walczą o tłusty czwartek

Wojna cenowa na pączki. Lidl i Biedronka walczą o tłusty czwartek

23.02.2017, godz. 11:13
pączek, pączki
pączek, pączki, tłusty czwartek foto: EAST NEWS

Tłusty czwartek to dzień, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, ale też prawdziwe święto pączka, których tego dnia zjadamy więcej niż przez cały rok. To również świetna okazja dla tradycyjnych cukierni na wyróżnienie się  oryginalną ofertą spośród konkurencji. Na dniu pączka korzystają jednak przede wszystkim sieci dyskontowe, które na masową skalę produkują i sprzedają pączki w atrakcyjnych cenach, wyprzedzając się w pomysłach, jak zdobyć klienta.

O klienta walczy też Lidl i Biedronka, które toczą pączkowy bój cenowy. W Biedronce dostępna jest promocyjna oferta – za 1 pączka zapłacimy w obniżonej cenie 0,75 gr, ale już przy zakupie 12 sztuk pączka „Słodka Kraina" z cukrem pudrem lub lukrem cena wynosi 0,39 gr za sztukę. Jeśli kupimy 8-11 sztuk – cena wyniesie za jednego 54 gr. Wprowadzono limit – na 1 paragon można zakupić 48 sztuk. Oferta jest ważna w dniach 22 - 23 luty.

Zobacz także: Gigantyczne kolejki po pączki. Przed tą cukiernią trzeba stać nawet parę godzin [WIDEO]


W Lidlu natomiast można nabyć klasyczne pączki z nadzieniem wieloowocowym za 59 groszy za sztukę, a przy zakupie 12 – za 38 groszy za sztukę (o grosz taniej niż w Biedronce).

Sprawdź również: Tłusty czwartek. Limit na pączki w Biedronce. Bali się bitwy w sklepie?


Oprócz klasycznych smaków w ofercie sklepów można znaleźć m.in. donuty, mini pączusie czy pączki premium z powidłami śliwkowymi.

Źródło: /Lidl / Biedronka /Superbiz.se.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: