SuperBiz wiadomości WOŚP zebrał już ponad 44 mln zł! Będzie rekord?

WOŚP zebrał już ponad 44 mln zł! Będzie rekord?

11.01.2016, godz. 12:16
WOŚP
foto: EAST NEWS

W czasie 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano już ponad 44 miliony złotych - to zadeklarowana kwota jaka ma trafić na konto WOŚP. Może się ona powiększyć, gdyż trwają jeszcze aukcje darów przekazanych na charytatywny cel.

Zebrane w tym roku fundusze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Pieniądze były zbierane nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą. Tradycyjnie już od 1991 roku, w drugą niedzielę roku na ulicy pojawiło się 120 tys. wolontariuszy WOŚP-u uzbrojonych w puszki do zbierania datków oraz naklejki z serduszkami.

Zobacz także: Najwyższa kumulacja w historii! Do wygrania 52 mld zł

Od rana w niedzielę odbywały się imprezy w ramach 24. Finału pod hasłem „Mierzymy wysoko!”, a o godz. 20 w całym kraju pokazy sztucznych ogni - "światełka do nieba". Choć na stronie internetowej Fundacji widnieje zadeklarowana kwota 44,047,594 zł, to ostateczną sumę poznamy dopiero w okolicach marca. Czy padnie nowy rekord? W zeszłym roku na konto WOŚP finalnie wpłynęło 53 109 702,83 zł.

W ciągu poprzednich 23 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 650 mln zł.

 

Źródło: wosp.org.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: