SuperBiz wiadomości Wrócą wizy i pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii?

Wrócą wizy i pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii?

23.03.2017, godz. 16:30
Brexit - Londyn
Brexit - Londyn foto: SHUTTERSTOCK

Już za kilka miesięcy powinniśmy poznać białą księgę, czyli zbiór planów legislacyjnych Wielkiej Brytanii. Jak podaje „The Times", premier Theresa May powierzyła przygotowanie zmian w prawie minister spraw wewnętrznych Amber Rudd, ministrowi ds. pracy i emerytur Damianowi Greenowi oraz ministrowi ds. Brexitu Davidowi Davisowi. Zatrudnianie nielegalnych imigrantów pociągałoby za sobą wysokie kary – wynika ze źródła, do którego dotarła gazeta.

Brytyjski „The Times" ostrzega, że Wielka Brytania rozważa przywrócenie wiz i wprowadzenie pozwoleń na pracę po Brexicie. Dziennik utrzymuje, że jedną z propozycji są pięcioletnie wizy pracownicze. Powołuje się na anonimowego rozmówcę z ministerstwa, według którego na przedsiębiorców zatrudniających „na czarno" imigrantów oraz właścicieli wynajmujących im nieruchomości miałyby być nakładane wysokie grzywny, a nawet – kary pozbawienia wolności.

Zobacz także: Wielka Brytania zapłaci za Brexit co najmniej 260 mld zł?

Z sondażu zrealizowanego na zlecenie gazety przez firmę badawczą YouGov wynika, że 65 proc. Brytyjczyków uważa, iż na wyspach jest zbyt wielu imigrantów, natomiast 56 proc. nie chce wcale przyjmować imigrantów o niskim poziomie wykształcenia lub chciałoby częściowo zakazać ich przyjmowania. 72 proc. respondentów opowiedziało się za przyjmowanie zagranicznych studentów na płatne studia, a 71 proc. widziałoby na wysoko opłacanych stanowiskach w Zjednoczonym Królestwie imigrantów z wykształceniem wyższym.

Oprac. na podst. tvn24bis.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: