SuperBiz wiadomości Wspólny bilet na pociąg i busa? Przewozy Regionalne i PKS-y nawiązują współpracę

Wspólny bilet na pociąg i busa? Przewozy Regionalne i PKS-y nawiązują współpracę

13.01.2017, godz. 14:03
Przewozy Regionalne i PKS-y nawiązują współpracę
foto: Wikimedia Commons

Możliwe, że już niebawem pasażerowie autobusów i kolei, korzystający z usług różnych operatorów, nie będą musieli kupować kilku biletów na przejazdy. Osiem spółek z dwóch segmentów przewozów pasażerskich podpisało w piątek list intencyjny w sprawie współpracy i integracji oferty – podał wnp.pl.

Umowę, pod hasłem „Budujemy dobre relacje", podpisali przedstawiciele spółek: Przewozu Regionalne i PKS: Częstochowa, Lubliniec, Ostrów Wielkopolski, Ostrowiec Świętokrzyski, Gniezno oraz Polonus i Polbus-PKS Wrocław.

Sprawdź także: Dwie trzecie miliarda na nowy tabor w Przewozach Regionalnych

Porozumienie to może stanowić zalążek do upowszechnienia idei jednego wspólnego biletu u różnych operatorów. Jak podkreślił prezes zarządu Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński, od 1 kwietnia w jednym miejscu, na platformie internetowej, będzie można kupić dwa odrębne bilety – na przejazd pociągiem PR i autobusem jednej z siedmiu spółek.
Zaś po kolejnych trzech miesiącach bilety zostaną zintegrowane – na jednym bilecie wyszczególnieni zostaną dwaj przewoźnicy. – Cena za jedną transakcję będzie niższa, niż za dwa odrębne bilety – mówił cytowany przez wnp.pl Mamiński.
Jak dodał, rozpoczęto już także proces, który ma na celu skorelowanie rozkładów jazy współpracujących spółek. Na efekty tych prac będzie trzeba jednak trochę poczekać.

Czytaj też: Polskie PKS-y konsolidują ofertę

– Rozpoczęta dzisiejszym listem intencyjnym współpraca doprowadzi do tego, że pasażerowie będą mieli komfort zakupu w jednym miejscu biletu i swobody wyboru środka transportu, gdzie rolą przewoźników będzie dokonanie wzajemnych rozliczeń – skomentował Maciej Małecki, do końca 2016 r. pełniący funkcję wiceministra Skarbu Państwa.

Źródło: wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: