SuperBiz wiadomości Wybierz z nami tani kredyt na dowód

Wybierz z nami tani kredyt na dowód

07.01.2010, godz. 01:00
Pieniądze
foto: Brak agencji
Dobra wiadomość dla wszystkich kredytobiorców. Banki będą musiały szczegółowo informować klientów o wszystkich kosztach kredytu, prowizji i ubezpieczeniach. Koniec z nabieraniem klientów na tanie pożyczki, które w rzeczywistości okazują się bardzo drogie.

Taki obowiązek nakłada na banki dyrektywa Unii Europejskiej o kredycie konsumenckim. Nasz rząd przyjął już projekt ustawy, który wkrótce trafi do Sejmu, a zacznie obowiązywać od czerwca. Dzięki nowym przepisom klienci banków będą lepiej chronieni przed kredytowymi pułapkami. Każdy, kto będzie starał się o kredyt, zanim podpisze umowę, dostanie od banku specjalny formularz, w którym będą wyszczególnione informacje o rzeczywistych kosztach pożyczki. Bank obowiązkowo będzie musiał w nim poinformować nie tylko o tym, ile pieniędzy dostaniemy i jaka jest wysokość miesięcznej raty, ale też podać, ile wynosi rzeczywiste oprocentowanie, ile kosztuje dodatkowe ubezpieczenie, żebyśmy widzieli czarno na białym, ile pożyczamy, a ile będziemy musieli w sumie oddać.

- Najtaniej jest wziąć kredyt na jak najkrótszy okres, ale musimy uważać, bo dyrektywa UE dopuszcza możliwość pobierania opłat za wcześniejszą spłatę - tłumaczy Konrad Janowski z Money Expert.

- Dzięki wprowadzeniu nowych zasad udzielania kredytów, a zwłaszcza ujednoliconemu formularzowi klienci będą mogli łatwiej porównać oferty banków - uważa Małgorzata Cieloch, rzecznik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Poniżej przedstawiamy oferty banków opracowane przez Money Expert wraz z rzeczywistymi kosztami pożyczki.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: