SuperBiz wiadomości Wybierz zdobywcę świata, który pojawi się w Alei Podróżników w Krakowie

Wybierz zdobywcę świata, który pojawi się w Alei Podróżników w Krakowie

23.12.2016, godz. 15:31
Martyna Wojciechowska podczas Telekamer
foto: © AKPA

Aleja Podróżników powstaje w Krakowie. To miejsce ma być wyrazem uznania i pamięci o polskich globtroterach. Każdy może wybrać zdobywcę świata, którego postać pojawi się w alei.

W Krakowie przy ul. Lema ma powstać wyjątkowa Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców. To projekt realizowany przez Fundację Klub Podróżników Śródziemie. Tak miłośnicy wojaży chcą uczcić pamięć i dać wyraz uznania znanym globroterom i zdobywcom górskich szczytów.

W alei pomiędzy drzewami będzie ponad 6000 krzewów: róże czerwone i białe, berberysy oraz porzeczka alpejska. Przed drzewami pojawią się monumenty z tablicami opisującymi sylwetki znanych 35 podróżników. O tym, czyja postać będzie wyróżniona w alei, zdecydują sami internauci. Do wyboru są m.in. Martyna Wojciechowska, Elżbieta Dzikowska, Arkady Fidler, Jerzy Kukuczka.  Jeśli chcesz zagłosować na konkretną osobę, wejdź TUTAJ

Koszt inwestycji w Krakowie oszacowano na 300 tys. zł. Fundacja Klub Podróżników Śródziemie zbiera pieniądze na ten cel. Uroczyste otwarcie Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców planowane jest na kwiecień nadchodzącego roku.

Zobacz: Jak są czynne sklepy w Wigilię i święta

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: