SuperBiz wiadomości Wycieczki i wczasy dla bogaczy [GALERIA]

Wycieczki i wczasy dla bogaczy [GALERIA]

20.06.2016, godz. 13:23
Wakacyjna galeria zdjęć
Brazylia foto: SHUTTERSTOCK

Zagraniczne wakacje mogą sporo kosztować. Nawet 15 tysięcy złotych musi zapłacić jedna osoba za dwutygodniową wycieczkę do Ekwadoru czy Chile. Połowę mniej kosztuje zorganizowany wyjazd do Indii, Tajlandii czy na Jamajkę.

Za chwilę zaczynają się wakacje. Biura podróży prześcigają się w ofertach. Co ciekawe, propozycji dla bardzo zamożnych klientów nie brakuje. W tym roku hitem dla bogaczy jest Ameryka Południowa. Dwutygodniowa wycieczka objazdowa po Chile kosztuje ok. 15 tys. zł od osoby. Nieco tańszy jest podobny wyjazd do Ekwadoru.

Zatem łatwo policzyć, że trzyosobową rodzinę takie modne wakacje kosztują bagatela 45 tys. zł. Osoby, które nie chcą aż tyle wydawać, mogą zdecydować się na równie modną Brazylię (ok.6 tys. zł za osobę) albo polecieć na Jamajkę (ponad 6 tys. zł za osobę).

Zobacz: Mieszkanie komunalne tylko na czas określony

W cenie jest tez Afryka. Za wycieczkę objazdową po RPA trzeba zapłacić blisko 10 tys. zł. Około 2 tys. zł mniej kosztuje zwiedzanie Namibii. A w granicach 6-7 tys. zł kosztują wczasy w Tanzanii.

Z turystycznej mody wciąż nie wychodzi Azja. Tour po Chinach to wydatek rzędu 6-7 tys. zł. Wietnam można zwiedzić już za ok. 5 tys. zł.

Zobacz: Ile wydajemy na przyjemności?

Największy wybór jest w ofercie oscylującej w granicach 5 tys. zł. Dysponując taką pulą, można udać się w każdym kierunku świata. W tym przedziale cenowym do wyboru są wycieczki lub wczasy m.in. do Kenii,  Meksyku, Indii, Tajlandii, na Kubę, Dominikanę, Sri Lankę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: