SuperBiz wiadomości Wygraj na licytacji papieski samochód!

Wygraj na licytacji papieski samochód!

05.08.2016, godz. 15:36
Papież jeździ Volkswagenem
Papież jeździ Volkswagenem foto: EAST NEWS

Już we wrześniu papieski VW Golf trafi pod młotek. Będzie można zakupić egzemplarz, którym ojciec Franciszek przemieszczał się po Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży 2016. Zanim historyczne auto znajdzie się w prywatnej kolekcji, zostanie zaprezentowane w kilku częściach Polski.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej otrzymał w prezencie od papieża Franciszka cztery samochody, którymi podróżowała głowa kościoła. Co najmniej jeden z nich zostanie sprzedany na aukcji charytatywnej, jak poinformował dyrektor krakowskiego oddziału Caritas, ks. Bogdan Kordula. Przed sprzedażą volkswageny ruszą w teren. Mieszkańcy czterech miast będą mieli okazję usiąść w papieskim aucie, a także – zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Przeczytaj również: Papież podróżuje polskimi pojazdami! Czym możemy się pochwalić? [GALERIA]

- Ofiarowanie tych samochodów na papieską pielgrzymkę zostało uzgodnione z Watykanem. My się o tym dowiedzieliśmy na początku lipca. Są to samochody seryjne, z niemieckim wyposażeniem. Jak wynikało z opinii służb, samochody sprawdziły się w konwoju; były szybkie i zwrotne – powiedział w rozmowie z PAP ks. Kordula.

Źródła: rmf24.pl, pope2016.com

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: