SuperBiz wiadomości Wyłudzili 2 miliony z PFRON. W końcu trafili w ręce CBA

Wyłudzili 2 miliony z PFRON. W końcu trafili w ręce CBA

09.12.2016, godz. 13:38
CBA: wyłudzili miliony z PFRON
foto: Materiały prasowe

Prezes, dyrektor i czterej pracownicy poznańskiego zakładu pracy chronionej zostali zatrzymani przez CBA w Poznaniu, z czego jedna osoba trafiła do aresztu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty niekorzystnego rozporządzenia mieniem PFRON o wartości blisko 2 mln złotych. Będą kolejne aresztowania.

CBA zatrzymało osoby z grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzeniami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Spółka, z którą związani są zatrzymani, korzystała z ulg na wynagrodzenia dla pracowników z niepełnosprawnościami.

Zobacz także: CBA sprawdzi majątek ministra Jana Szyszki. Zapomniał o "stodole" wartej 500 tys. zł?

Prezes poznańskiego zakładu oraz jego współpracownicy prawdopodobnie wyłudzili blisko 2 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Śledztwo w sprawie wyłudzeń prowadzi Delegatura CBA w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu

Dochodzenie dotyczy kilku powiązanych ze sobą podmiotów. Od 2005 otrzymały one dofinansowanie z PFRON, którego łączna wartość przekracza kilkanaście milionów złotych. Postępowanie w sprawie grupy przestępczej oskarżonej o niekorzystne rozporządzenia mieniem PFRON ma charakter rozwojowy. Prawdopodobnie dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Przeczytaj też: CBA skontroluje 66 państwowych spółek [LISTA]

W chwili obecnej do aresztu trafił prezes poznańskiego zakładu. Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze – poręczenia majątkowego, dozór policji i zakaz opuszczania kraju. W śledztwo zaangażowano Wywiad Skarbowy Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu.

Oprac. na podst. cba.gov.pl

tagi: cba
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: