SuperBiz wiadomości Wyniki LOTTO. Są zwycięzcy – do podziału mają 60 mln złotych

Wyniki LOTTO. Są zwycięzcy – do podziału mają 60 mln złotych

08.05.2016, godz. 10:43
Lotto
lotto system, kumulacja lotto, lotto najczęściej losowanie liczby foto: Archiwum

7 maja nastąpiła rekordowo wysoka kumulacja Lotto. Aż trzy osoby skreśliły prawidłowo sześć liczb.

Długo wyczekiwana szóstka padła aż w trzech miejscach. Na zwycięzców czekało blisko 60 mln zł, a dokładnie – 57 800 000 złotych. Szczęśliwy ciąg liczb to: 11, 14, 20, 27, 30 i 35.

Losowanie Lotto wzbudziło wiele emocji, ponieważ jeszcze nigdy w historri Totalizatora Sportowego kumulacja nie była tak wysoka. Transmisję na żywo tradycyjnie mogliśmy oglądać w TVP Info, a dodatkowo ten wiekopomny moment był transmitowany przez TVP2.

Przeczytaj również: Wyniki LOTTO. Kumulacja 60 mln zł. Aż 3 osoby trafiły "szóstkę"!

Każdy zwycięzca otrzyma 19 268 238,40 złotych. Od tej kolosalnej kwoty będzie musiał odliczyć 10-procentowy podatek.

Chociaż nastąpiła rekordowo wysoka kumulację Lotto, w dalszym ciągu rekorodowym milionerem Lotto jest pochodzący z Ziębic mieszkaniec Dolnego Śląska. W sierpniu zeszłego roku wygrał aż 35 234 000 złotych. Wówczas prawidłową kombinację liczb wybrała tylko jedna osoba, co czyni mężczyznę najbogatszym Lottomilionerem.

Może zaitneresować cię także: Mapa milionerów. Zobacz, gdzie wygrasz w Lotto

Od 1996 r. obowiązuje zasada kumulacji wygranych pierwszego stopnia. Jeżeli nikt nie trafi szczęśliwej szóstki, pula dostępnych środków przechodzi do następnego losowania, a potencjalna wygrana rośnie.

Kupujący zakłady obstawiają sześć wybranych liczb od 1 do 49. Pierwsze losowanie odbyło się blisko 60 lat temu. Szansa na wygraną nie jest duża, ponieważ istnieje 14 milionów możliwych kombinacji. Mimo to listo Lottomiolionerów zawiera już ponad 1 tysiąc pozycji.

Źródła: lotto.pl, polskieradio.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: