SuperBiz wiadomości Wyniki złe, ale lepsze niż w 2015 r. Co dalej z LOT-em?

Wyniki złe, ale lepsze niż w 2015 r. Co dalej z LOT-em?

11.05.2016, godz. 11:06
samolot, lot, boeing
katastrofa w lesie kabackim foto: EAST NEWS

Po tym jak w kwietniu wyniki raportu NIK nie pozostawiły suchej nitki na PLL LOT i okazało się, że to pomoc publiczna w wysokości 527 mln zł na chwilę uratowała spółkę przed plajtą, sytuacja naszego przewoźnika lotniczego nieco poprawiła się. Poinformował o tym na posiedzeniu senackiej komisji infrastruktury Rafał Milczarski, prezes LOT.

Zdaniem szefa PLL LOT choć sytuacja linii lotniczych jest trudna, to spółka odnotowała lepsze wyniki za pierwsze cztery miesiące 2016 roku w stosunku do ubiegłorocznych danych. Niestety wciąż LOT nie jest na plusie. W pierwszych czterech miesiącach 2016 roku strata na działalności operacyjnej wyniosła 33 mln zł (w 2015 było to aż 181 mln zł.).
W jaki sposób linie lotnicze chcą wyjść na prostą? Kluczowe jest znalezienie inwestora, który umożliwi naszemu przewoźnikowi lotniczemu szeroką ekspansję, a którego poszukiwanie rozpoczęto podobno podczas wizyty szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego w Chinach. Prezes LOT wskazuje także na konieczność rozbudowy floty, podniesienia kwalifikacji personelu oraz zwiększenia przepustowości lotniska Okęcie.

źródło: money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: