SuperBiz wiadomości Wyróżnienia w plebiscycie "Polacy z Werwą" przyznane! [ZDJĘCIA]

Wyróżnienia w plebiscycie "Polacy z Werwą" przyznane! [ZDJĘCIA]

10.10.2015, godz. 11:06
Polacy z werwą
Odeta Moro foto: Super Express

Dr n. med. Michał F. Kamiński, dr hab. Marta Bucholc, Karolina Gil, Katarzyna i Wojciech Sokołowscy, Jakub Krzych, Honorata Martin, Ewelina Marcisz to laureaci trzeciej edycji Plebiscytu „Polacy z Werwą", którego inicjatorem jest PKN ORLEN. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 października 2015 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie, siedmiu laureatów z rąk jurorów odebrało czeki na 50 tysięcy złotych oraz statuetki autorstwa Pawła Althamera. Nagrodą Specjalną uhonorowano Olgę Malinkiewicz, wynalazczynię fotowoltaicznych materiałów opartych na minerałach o nazwie perowskity oraz medalistów Mistrzostw Świata w lekkoatletyce.

Jury III edycji Plebiscytu tytułem „Polaka z werwą” 2015 roku uhonorowało:

· W kategorii Medycyna: dr n. med. Michała F. Kamińskiego,
· W kategorii Nauka: dr hab. Martę Bucholc,
· W kategorii Ochrona środowiska: Karolinę Gil,
· W kategorii Design i architektura: Katarzynę i Wojciecha Sokołowskich,
· W kategorii Innowacje w biznesie: Jakuba Krzycha,
· W kategorii Kultura i sztuka: Honoratę Martin,
· W kategorii Sport: Ewelinę Marcisz.

Czytaj także: Gala "Polacy z Werwą" już dziś. Poznaj kandydatów [ZDJĘCIA]

Kapituła III edycji Plebiscytu „Polacy z werwą", w skład której wchodzą przewodniczący zespołów jurorskich, przedstawiciele patronów medialnych oraz Prezes PKN ORLEN Jacek Krawiec, przyznała Nagrodę Specjalną Oldze Malinkiewicz. Wyróżnienie to przyznawane jest za szczególny i oryginalny wkład w popularyzację dziedzin życia odpowiadających kategoriom Plebiscytu.

Olga Malinkiewicz, fizyk, jest wynalazczynią fotowoltaicznych materiałów opartych na perowskitach. Jest to nowa technologia czerpania energii słonecznej, zdecydowanie tańsza od dotychczasowych, opartych na krzemie, która wykorzystuje ogólnie dostępne materiały i nie wymaga stosowania wysokich temperatur.

Wyróżnienie otrzymali polscy medaliści Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce - Pekinie 2015: Anicie Włodarczyk (złoty medal w rzucie młotem), Pawłowi Fajdkowi (złoty medal w rzucie młotem), Wojciechowi Nowickiemu (brązowy medal w rzucie młotem), Piotrowi Małachowskiemu (złoty medal w rzucie dyskiem), Robertowi Urbankowi (brązowy medal w rzucie dyskiem), Adamowi Kszczotowi (srebrny medal w biegu na 800 m), Pawłowi Wojciechowskiemu (brązowy medal w skoku o tyczce) i Piotrowi Liskowi (brązowy medal w skoku o tycze). Nagrodę w imieniu wszystkich wyróżnionych odbierał Paweł Fajdek – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem, najmłodszy w historii złoty medalista mistrzostw świata w tej konkurencji.

 

Źródło: materiały prasowe

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: