SuperBiz wiadomości Wyślij swoje rośliny na wakacje. W Warszawie powstał hotel dla kwiatów!

Wyślij swoje rośliny na wakacje. W Warszawie powstał hotel dla kwiatów!

21.06.2016, godz. 16:25
kwiaty
foto: EAST NEWS

Wielu z nas, wyjeżdżając na wakacje, powierza klucze do swoich mieszkań znajomym, aby opiekowali się podczas naszej nieobecności zwierzakami czy podlewali kwiaty. Ale co jeśli akurat nie ma nikogo, kto zajmie się domem, kiedy jesteśmy na wczasach? Pupili można zostawić w hotelu dla zwierząt, a rośliny? Również! W Warszawie ruszył Pensjonat Roślinka – pierwszy hotel dla roślin!

„Pen­sjo­nat Roślinka zapew­nia nie­od­płatne warunki, opiekę ogrod­nika, wyży­wie­nie, miłą atmos­ferę wśród innych kwia­tów, wszyst­kim przy­nie­sio­nym do nas rośli­nom. Twoje kwiaty wrócą do Cie­bie zado­wo­lone!” - tak reklamuje swoją działalność warszawski hotel dla kwiatów. Pensjonat Roślinka znajduje się tuż przy gmachu Muzeum Powstania Warszawskiego. Hotelem zajmują się Grupa Kwiatuchi i Agnieszka Szulejewska, kierowniczka działu projektów kulturalnych Muzeum.

ZOBACZ TEŻ: Połowa Polaków może zapomnieć o letnim wypoczynku. Gorzej od nas mają tylko Węgrzy i Litwini

Pensjonat oficjalnie działa od 14 maja i będzie otwarty do końca sierpnia. Prawdziwy najazd „lokatorów” spodziewany jest jednak od lipca. Zainteresowanie projektem jest bardzo duże. Aby bezpłatnie przechować rośliny, wystarczy udać się na róg ulic Grzybowskiej i Towarowej do pawilonu Pokój na Lato. Przy barze będą dostępne formularze, w które trzeba wpisać swoje dane kontaktowe i informacje o roślinie takie jak jej gatunek i skąd została przywieziona do hotelu. Każdy hotelowy „gość” otrzyma swoją kartę i numerek.

ZOBACZ TEŻ: Wakacje 2016 last minute. Co oferują biura podróży?

W zamian za przechowanie kwiatów, pomysłodawcy inicjatywy liczą na to, że uda im się stworzyć mapę „roślinności mieszkaniowej” Warszawy. Roślinki będą przyjmowane w poniedziałki (11:00-13:00 i 18:00-21:00), wtorki (18:00-21:00) i środy (11:00-13:00 i 18:00-21:00). „Ty wyjeż­dżasz, niech rośliny też wyjadą! Ty na nie patrzysz, daj patrzeć innym!” - zachęcają prowadzący pensjonat.

Źródła: warszawa.wyborcza.pl, kwiatuchi.org, facebook.com: „Pensjonat Roślinka” – wyślij swoje kwiaty na wakacje

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: