SuperBiz wiadomości Wystartowała NowoczesnaPL! Ryszard Petru i wejście smoka

Wystartowała NowoczesnaPL! Ryszard Petru i wejście smoka

01.06.2015, godz. 13:03
Ryszard Petru
Ryszard Petru na kongresie Nowoczesna.PL foto: Super Express

Koniec finansowania partii z budżetu, maksymalnie dwie kadencje w parlamencie, szkoły i uczelnie kształcące pod rynek pracy i prywatyzacja – to kilka z głównych postulatów, które padły na kongresie założycielskim stowarzyszenia NowoczesnaPL, który odbył się w niedzielę na warszawskim Torwarze. Jej założyciel ekonomista Ryszard Petru rusza teraz w Polskę konsultować założenia programu i budować struktury.

Do stolicy zjechali głównie 30– i 40-latkowie. Największą grupą byli przedsiębiorcy, który reprezentowali niemalże każdy region kraju. Wszystkich łączyło jedno – rozczarowanie jakie przyniosły im rządy Platformy Obywatelskiej.

Zobacz również: Emerytura po 50-tce i 2 tys. zł podwyżki dla każdego - Paweł Kukiz ogłasza swój program

Przy wejściu na hali ustawiono dużą tablicę z napisem NowoczensaPL, do której goście kongresu przyklejali swoje postulaty. Można było na nich przeczytać m.in.: "partia bez guru", "przejrzysty system podatkowy" czy "likwidacja KURS".

Kongres stowarzyszenia Ryszarda Petru rozpoczął się o 10. Godzinę później na scenie pojawiali się chętni z tłumu, którzy zgłaszali swoje pomysły. Półtorej godziny później rozpoczęła się oficjalna część spotkania i na scenę wszedł przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Byli również goście specjalni m.in.:Wadim Tyszkiewicz – od 12 lat prezydent Nowej Soli, Rafał Brzoska – założyciel InPost i 22-letni szef Forum Młodych Lewiatan.

Petru przekonywał, że obecnie założenie biznesu w Polsce jest trudniejsze niż dekadę temu i że ograniczana jest energia obywateli. Główne postulaty NowoczesnaPl to: koniec finansowania partii z budżetu, maksymalnie dwie kadencje w parlamencie, szkoły i uczelnie kształcące pod rynek pracy, prywatyzacja państwowych zakładów, wolność gospodarcza, budżety obywatelskie w każdej gminie oraz sprawna pomoc społeczna zamiast rozdawnictwa.

Czytaj także: Polska zapłaci 55 mln euro grzywny z powodu zaniedbań rządu ws. dopłat. A to nie koniec kar!

Teraz założyciel stowarzyszenia rusza w Polsce budować struktury i dopracowywać program. Czasu coraz mniej, bo wybory parlamentarne – które będą pierwszym poważnym sprawdzianem dla NowoczesnaPL, już na jesieni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: