SuperBiz wiadomości Wysyp 500 zł na dziecko. Po PiS i Nysie teraz zapłaci Łomża!

Wysyp 500 zł na dziecko. Po PiS i Nysie teraz zapłaci Łomża!

26.11.2015, godz. 12:14
ciąża
foto: EAST NEWS

Można już chyba mówić o prawdziwym wysypie projektów 500 zł na dziecko. Najgłośniej jest wciąż o planach takiego świadczenia zgodnie z propozycją PiS-u, ale swoje 500 zł na dziecko kilkanaście dni temu przyjęła Nysa, a teraz kolejnym miastem, które pomoże rodzicom, staje się Łomża.

PiS wciąż pracuje nad szczegółami swojego planu 500 zł na dziecko, bardzo podobne świadczenie przegłosowano już w Nysie. Wczoraj także radni Łomży zdecydowali, że młodzi rodzice zamieszkujący ich miasto dostaną wsparcie. Największa różnica w stosunku do wspomnianych tego typu projektów jest taka, że świadczenie w Łomży będzie jednorazowe.

ZOBACZ TEŻ: Nysa wyprzedza plany PiS-u. Od nowego roku da 500 zł na dziecko

Rodzice otrzymają tam becikowe właśnie w wysokości 500 zł. Zapomoga będzie obowiązywała od 1 stycznia 2016 r. i trafi do rodziców, którzy zamieszkali w Łomży co najmniej rok przed urodzeniem się dziecka. Dodać należy, że pieniądze (inaczej niż w Nysie) dostaną nawet rodzice samotnie wychowujący dziecko czy jego opiekunowie prawni.

ZOBACZ TEŻ: 500 zł na dziecko od PiS zagrożone? Nie każdy dostanie obiecane pieniądze

Świadczenie, rzecz jasna, nie będzie przysługiwało osobom, które swoje dziecko porzuciły czy oddały do adopcji. 500 zł otrzymają wszyscy mieszkańcy miasta spełniający warunki, bez względu na ich dochody. W przyszłym roku wypłata świadczenia ma kosztować miasto 300 tys. zł – władze Łomży chcą, by świadczenie pozytywnie wpłynęło na wizerunek miasta jako miejsca otwartego i prorodzinnego.

Źródło: gazeta.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: