SuperBiz wiadomości Z powodu strajku pilotów Lufthansa odwołuje loty. Również do Polski

Z powodu strajku pilotów Lufthansa odwołuje loty. Również do Polski

23.11.2016, godz. 18:35
Samolot Lufthansa
foto: SHUTTERSTOCK

Z powodu rozpoczętego w nocy z wtorku na środę (21 na 22 listopada) strajku pilotów Lufthansy niemiecki przewźnik odwołał już 22 połączeń z Polską. Niemiecki przewoźnik przedłużył strajk do piątku.

W czwartek Lufthansa nie zrealizuje 24 połączeń między Polską a Niemcami, na 84 planowanych tego dnia lotów. Odwołane zostaną wszystkie rejsy między stolicą Polski a Frankfurtem i Monachium oraz 10 połączeń na 12 zaplanowanych (przylotów i odlotów) między Krakowem a Frankfurtem i Monachium.

Zobacz również: Uratowali polskie złoto w 1939 r. Polska pożegna bohaterów narodowych

Strajk pilotów Lufthansy trwać ma 48 godzin. Z jego powodu tylko jednego dnia przewoźnik nie zrealizował blisko 900 lotów. Według firmy protest może utrudnić podróż ok. 100 tys. pasażerów.

Strajk miał początkowo trwać jeden dzień, jednak we wtorek zadecydowano o jego przedłużeniu do czwartku do północy. O tej decyzji poinformowano po tym, jak sąd wyższej instancji negatywnie rozpatrzył odwołanie dyrekcji linii lotniczych od wyroku, zgodnie z którym pilotom Lufthansy zezwolono na strajk.

Teraz wydano decyzję o kolejnym przedłużeniu protestu. Związek zawodowy Cockpit (VC) poinformował w środę, że trwający od północy strajk pilotów Lufthansy będzie kontynuowany, nie tylko - jak wcześniej zapowiadano - w czwartek, lecz także w piątek.

 

Źródło: tvn24bis.pl, oprac. MK

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: