SuperBiz wiadomości Za blisko 1 mln złotych została sprzedana polska klacz [GALERIA]

Za blisko 1 mln złotych została sprzedana polska klacz [GALERIA]

15.08.2016, godz. 07:30
Pride of Poland 2016 w Janowie Podlaskim.
Pride of Poland 2016 w Janowie Podlaskim. foto: Super Express

Aż dwa razy klacz Emira była wystawiana na sprzedaż podczas aukcji Pride of Poland. Pierwszy nabywca dawał za nią 0,5 mln złotych. Nie wiadomo, dlaczego anulował transkację.

Jak poinformowało polskieradio.pl. Klacz Emira – perła aukcji Pride of Poland, która odbyła się14 sierpnia, została sprzedana za 225 tys. euro (ok. 960 tys. złotych). W zeszłym roku przychód ze sprzedaży koni na aukcji sięgnoł 4 mln złotych. Najwięcej w historii aukcji dano za 10-letnią Pepitę. Kosztowała 1,4 mln euro.

Podczas 38. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi wytypowano najlepszego konia; egzemplarz z hodowli w Janowie Podlaskim. Najlepszym koniem został 9-letni ogier Albano, oktrzyknięty także czempionem Polski ogierów starszych. Z Janowa Podlaskiego pochodzi również Czempionka Polski klaczy młodszych, 2-letnia Prunella oraz czempionka klaczy starszych – 7-letnia Palatina. Czempionem Polski ogierów młodszych został 2-letni Fuerte z prywatnej hodowli, natomiast najlepszym koniem wyścigowym – 2-letnia klacz Grań.

Przeczytaj również: Jak anulować rezerwację online na samolot, pociąg lub autobus?

Aukcja odbyła się w ramach Święta Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Aż podczas 15 aukcji, które odbyły się w ramach wydarzenia, nie osiągnięto ceny minimalnej, przez co nie wszystkie konie arabskie zalazły nabywców. Łączne przychody z sierpniowych autkcji opiewają na kwotę 1 mln 271 tys. euro. Polska słynie z hodowli koni tej rasy, a minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel zapewnił, że polski rząd będzie wspierał hodowlę koni krwi arabskiej z rodowodem.

Oprac. na podst. polskieradio.pl, money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: