SuperBiz wiadomości Zakaz handlu w niedzielę. Jest pierwszy krok do jego wprowadzenia

Zakaz handlu w niedzielę. Jest pierwszy krok do jego wprowadzenia

16.03.2017, godz. 19:16
sklep, zakupy, klienci,
foto: EAST NEWS

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt wprowadzenia w Polsce niedziel wolnych od handlu. Teraz dokumentem ma się zająć rząd. KERM pozostawia jednak otwartą drogę: nie mówi, że handel powinien być zabroniony we wszystkie niedziele, ale też nie wskazuje, ile z nich powinno być wolnych. Członkowie Komitetu liczą, że propozycja związkowców zostanie dopracowana w Sejmie.

Według wstępnych założeń, po KERM-ie, projekt zakazujący handlu w niedziele rząd może zaopiniować już 21 marca. Na razie nie wiadomo, jaki kształt miałaby przyjąć ustawa wprowadzająca ograniczenia. Solidarność chciała, by sklepy były zamknięte we wszystkie niedziele, z wyłączeniem kilku tzw. niedziel handlowych, a na przedsiębiorców łamiących prawo miałyby być nakładane dotkliwe kary.

ZOBACZ TEŻ: Co z tym zakazem handlu w niedzielę? Rząd ma już pomysł

KERM jednak ich stosowania nie zarekomendował, nie określił też, ile niedziel faktycznie miałoby być wolnych w skali miesiąca. Członkowie rządu podkreślają, że, jako iż projekt zakazu niedzielnego handlu jest projektem obywatelskim, nie chcą w nim za dużo zmieniać. Ich zdaniem powinien zostać dopracowany, kiedy trafi do Sejmu.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: