SuperBiz wiadomości Zakupy spożywcze przez internet. Gdzie jest najtaniej?

Zakupy spożywcze przez internet. Gdzie jest najtaniej?

09.03.2017, godz. 13:08
zakupy przez internet
foto: Pixabay.com

Auchan Direct to według analizy portalu Spider's Web najtańszy sklep internetowy, w którym możemy zrobić zakupy spożywcze. Zaraz za nim uplasowały się kolejno e-sklepy: Frisco, E.Leclerc, A, eTesco oraz Piotr i Paweł.

Poza wymienionymi wyżej marketami, analizie poddano także sklepy DoDomku, bdSklep i eCarrefour. Spider's Web porównał ceny 26 produktów dostępnych w każdej sieci. W dwóch przypadkach autor zestawienia wybrał podobny zamiennik, ponieważ nie mógł znaleźć w sklepie produktu danej marki.
Większość sklepów, które posiadają rozbudowaną infrastrukturę, jak np. Tesco, E.Leclerc czy Piotr i Paweł, umożliwia bezpłatny odbiór w placówkach stacjonarnych. Niektóre z nich m.in. Tesco, pobierają jednak opłaty np. za parkowanie.

Sprawdź także: Zakupy w Biedronce zrobisz przez internet!

Kolejność w rankingu zmieni się istotnie, jeśli zdecydujemy się na zakupy z dostawą do domu. Po doliczeniu do zakupów o wartości 100 zł kosztu dostawy na terenie Warszawy, najmniej zapłacimy za zakupy we Frisco – 117,16 zł. Na kolejnych miejscach uplasowały się zaś: Auchan Direct – 118,61 zł, eTesco – 118,65 zł, E.Leclerc – 120,93 zł, A – 121,55 zł oraz Piotr i Paweł – 126,61 zł.
Jak podkreśla autor zestawienia, przy wycenie dostawy dużą rolę odgrywa lokalizacja zamawiającego. Ze względu na niewielką odległość od centrali danej firmy, na najtańszą dostawę mogą liczyć np. klienci Frisco w Wraszawie, dbSklep w Białymstoku czy DoDomku w Trójmieście. Jeśli mieszkamy za daleko, w niektórych sklepach w ogóle nie będziemy mogli jednak zamówić zakupów do domu.

Źródło: Spider's Web

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: