SuperBiz wiadomości ZALANDO, właściciel znanej platformy sprzedażowej, inwestuje w Polsce

ZALANDO, właściciel znanej platformy sprzedażowej, inwestuje w Polsce

18.08.2016, godz. 17:11
zakupy, kobieta, radosna kobieta, uśmiechnięta kobieta, radość, szczęście
foto: FOTOLIA

1000 osób znajdzie zatrudnienie w nowym centrum logistycznym dużej platformy modowej, Zalando. Centrum logistyczne przedsiębiorstwa powstanie w Gryfinie pod Szczecinem, a pierwsze przesyłki zostaną wysłane z magazynów już w 2017 roku.

Jeszcze w sierpniu Zalando rozpocznie budowę magazynów w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W województwie zachodniopomorskim powstaną powierzchnie magazynowe, które będą miały 130 tys. metrów kwadratowych. Dystrybutor odzieży, obuwia i akcesoriów wybrał Polskę ze względu na korzystne położenie strategiczne, dostępną infrastrukturę i stosunkowo niskie koszty. Spółka partnerska Zalando, Fiege, zatrudni 1000 osób. Deweloperem odpowiedzialnym za inwestycję jest Goodman.

Przczytaj również: 10 gadżetów, których nie może zabraknąć w twoim plecaku [GALERIA]

Z platformy sprzedażowej Zalando korzystają mieszkańcy 15 krajów, m.in. Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Każdy klient może dokonać bezpłatnego zwrotu w terminie 100 dni, jak również ma zapewnioną bezpłatną dostawę zakupionego towaru. Sklep internetowy Zalando oferuje produkty tak znanych marek, jak Nike, Adidas, The North Face czy Salewa. Firma posiada centra logistyczne we Włoszech i Niemczech, a w przyszłym roku część towaru zacznie magazynować w Polsce i we Francji. Inwestycja w naszym kraju ma wzmocnić europejską sieć logistyczną Zalando.

W zeszłym roku spółka pozyskała 3 mln nowych klientów, z czego 65 proc. ruchu na platformie e-commerce wygenerowały odsłony na urządzeniach mobilnych. Pod koniec I kw. br. liczba aktywnych klientów sklepu online sięgała blisko 18,8 miliona.

Oprac. na podst. biznes.onet.pl, zalando.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: