SuperBiz wiadomości Zamachy w Brukseli. Lotnisko wciąż zamknięte, LOT odwołuje rejsy

Zamachy w Brukseli. Lotnisko wciąż zamknięte, LOT odwołuje rejsy

23.03.2016, godz. 11:33
Zamachy w Brukseli
Ranne kobiety poszkodowane w zamachu na lotnisku w Brukseli foto: AP

Kolejny dzień samoloty nie będą latały na i z brukselskiego lotniska Zaventem, na którym wczoraj, 22 marca, doszło do zamachu bombowego. Brukselski port lotniczy jest zamknięty, w związku z czym swoje loty musiał odwołać także polski przewoźnik, PLL LOT. Tymczasem Radio ZET podaje, że lotnisko będzie też nieczynne jutro.

Zamknięcie brukselskiego lotniska po zamachu wiązało się wczoraj z odwołaniem 600 lotów, na które bilety miało wykupione aż 60 tys. pasażerów. Dziś sytuacja się powtórzy – port Zaventem pozostaje zamknięty w związku z trwającym tam policyjnym śledztwem i zniszczeniami powstałymi wskutek dwóch eksplozji.

ZOBACZ TEŻ: Rynki słabo zareagowały na zamachy w Brukseli

„Przewoźnicy lotniczy oferują możliwość bezpłatnego zwrotu biletów albo zmiany rezerwacji. Niektóre loty kierowane są na inne lotniska w Belgii i sąsiednich miastach niemieckich” - podaje PAP. Do Brukseli nie polecą dziś także maszyny LOT-u. „Zostały odwołane wszystkie rejsy na trasie Warszawa-Bruksela-Warszawa, tj. LO232, LO235, LO236, LO233, LO234, LO231 oraz poranny rejs LO232 z Brukseli do Warszawy w dniu 24 marca” - czytamy na stronie polskiego przewoźnika.

ZOBACZ TEŻ: Bruksela: lotnisko zamknięte po zamachach. Co z samolotami LOT-u?

„Decyzje o ewentualnym odwołaniu kolejnych rejsów będą podejmowane na bieżąco na podstawie informacji od władz lotniska oraz belgijskich służb. Pasażerom, którzy znajdują się pod naszą opieką, oferowana jest w miarę dostępności miejsc zmiana rezerwacji na inne rejsy do okolicznych miast lub możliwość zmiany rezerwacji na pierwsze dostępne rejsy do i z Brukseli” - informuje LOT. Jak podało na swoim Twitterze Radio ZET, brukselskie lotnisko będzie też zamknięte jutro, 24 marca.

Źródło: wnp.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: