SuperBiz wiadomości Zapraszamy na Targi AGROTECH

Zapraszamy na Targi AGROTECH

16.03.2017, godz. 00:00
Odwiedź targi AGROTECH
foto: Materiały prasowe

W weekend od 17 do 19 marca odbywać się będzie 23. edycja targów rolniczych w Polsce. Podczas AGROTECH-u zobaczymy najnowsze zdobycze światowej technologii agrobiznesu. 11 hal kieleckiego ośrodka wystawienniczego zapełni się ofertą najważniejszych firm i światowych brandów ciągników i maszyn.

AGROTECH jest świętem branży rolniczej z 23-letnią tradycją, najważniejszą rolniczą wystawą w Polsce. Z roku na rok wystawcy na kieleckich targach pokazują coraz większe możliwości. Co zobaczą zainteresowani? „Zwiedzający mogą spodziewać się wydarzenia, które wielkością ekspozycji, jak również kompleksową ofertą dla gospodarstw rolniczych nie będzie odbiegać od rekordowego roku 2016” – zapowiada Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce. Zakres branżowy targów techniki rolniczej w Kielcach to nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie. Wydarzenie pełne będzie nowości technicznych, produktowych, ale też będzie sporą dawką bieżącej wiedzy dzięki obecności ekspertów, przedstawicieli organizacji rolniczych, instytucji.

Widowiskowe wydarzenie

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej 2017 zapowiadają się niezwykle okazale i efektownie, a to za sprawą producentów i firm. Nie zabraknie w Kielcach przedsiębiorstw numer jeden w branży o światowym zasięgu, które do tej pory były obecne podczas AGROTECH-u. W tym roku wielu wystawców zdecydowało się nawet na stoiska większe niż w latach ubiegłych. Wystawa zajmie 11 hal, wszystkie siedem hal kieleckiego ośrodka oraz cztery dodatkowe, mobilne hale wystawiennicze, które są dobudowywane specjalnie na potrzeby wydarzenia. W ubiegłym roku powierzchnia wystawiennicza przekroczyła 62,5 tysiąca metrów kwadratowych. Organizatorzy podkreślają, że nie inaczej będzie w tym roku, a maszyny zajmą również teren zewnętrzny.

Czas na sezon wiosenny

Sezon rolniczy nadciąga wielkimi krokami, a każdy, kto chce się do niego dobrze przygotować, powinien trzymać rękę na pulsie i sprawdzić, jakie nowości branża proponuje. „Wiosenne prace w polu rolnicy powinni zaczynać od odwiedzenia kieleckich targów AGROTECH, żeby poznać nowinki technologiczne, innowacyjne rozwiązania ułatwiające produkcję rolną” – z pewnością w głosie stwierdził podczas otwarcia wydarzenia w 2016 roku Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa. Stoiska cieszyły się wielkim zainteresowaniem, wystawcom zadawano konkretne, fachowe pytania. Po raz kolejny AGROTECH udowodnił, że jest imprezą łączącą całe pokolenia rolników. W tym roku nie będzie inaczej. Rosnąca frekwencja, która podczas 22. edycji targów osiągnęła 64 330 zwiedzających, czyni z kieleckiej wystawy wydarzenie rolnicze każdego sezonu wiosennego. Do poznania rolniczych nowości zachęcać mają ciekawe eventy, pojawią się także celebryci i różnorodne niespodzianki.

Międzynarodowe towarzystwo

Jak co roku zainteresowanie polskich i zagranicznych firm kielecką wystawą jest ogromne. Wielu producentów, między innymi Case IH, New Holland, Same – Deutz Fahr, MetalTech, Kuhn już zapowiedziało moc nowości i widowiskowe premiery. Prezentację zdobywcy tytułu „Tractor of the Year 2017” – Optum 300 CVX firmy Case IH już zagwarantowało przedsiębiorstwo Kisiel z podkieleckiego Górna. Oprócz firm z Polski podczas 23. edycji targów techniki rolniczej zaprezentują się między innymi producenci z: Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Białorusi, Węgier, Łotwy oraz Słowacji.

Wystawę zwiedzą między innymi delegacje rolnicze z Serbii, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Holandii, a także państw afrykańskich.

Nowości dla leśników

Należy przypomnieć, że wystawa AGROTECH odbywa się równocześnie z targami LAS EXPO, czyli jedną z najchętniej odwiedzanych ekspozycji branży leśnej. Targi kompleksowo prezentują urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, ochronę przeciwpożarową, szkółkarstwo, nasiennictwo, hodowlę i użytkowanie lasu, nowoczesne systemy informatyczne, mapy, także zagadnienia gospodarki łowieckiej. Wydarzenie to wiele korzyści nie tylko dla pracowników przedsiębiorstw leśnych, ale także zakładów świadczących leśne usługi i dla nowoczesnego leśnika.

Godziny otwarcia targów:
» 17.03.2017: 10.00–17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.00) » 18.03.2017: 9.00–17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.00) » 19.03.2017: 9.00–16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.00)

autor: Monika Szaniawska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: