SuperBiz wiadomości Zarobki europosła Adama Szejnfelda - 160 tys. zł z sejmu, jaguar i pensja z Brukseli

Zarobki europosła Adama Szejnfelda - 160 tys. zł z sejmu, jaguar i pensja z Brukseli

18.06.2015, godz. 14:59
Adam Szejnfeld
Adam Szejnfeld foto: Archiwum

W od połowy poprzedniego roku poseł PO Adam Szejnfeld zasiada w ławach Parlamentu Europejskiego i z pewnością odczuje ten fakt również w swoim portfelu. Europosłowie otrzymują ponad 31 tys. zł miesięcznie plus dieta i dodatki. Mimo to członek partii rządzącej nie ma powodów do narzekania - jako poseł zarobił w skali roku ponad 170 tys. zł, ma oszczędności na blisko ćwierć miliona złotych, a w garażu jaguara X-Type.

Adam Szejnfeld od początku istnienia Platformy Obywatelskiej jest związany z ugrupowaniem Ewy Kopacz. Wcześniej należał również do Unii Demokratycznej oraz Unii Wolności. Od 1997 r. regularnie obecny w Sejmie. W zeszłym roku z sukcesem startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Sprawdź koniecznie: Olbrzymie zarobki europosłów. Zobacz, ile zarabia Dariusz Rosati

Już jako poseł polskiego parlamentu zdobywał wyróżnienia za swoją pracę. Został doceniony przez tygodnik "Polityka" jako jeden z dziesięciu najlepszych posłów IV kadencji. Ta sama redakcja nagrodziła Szejnfelda – obok innych europosłów m.in. Dariusza Rosatiego i Andrzeja Dudy, za "wielką wiedzę, doświadczenie i niezawodność".

Polityk PO w Brukseli należy do Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci). Zasiada również w Komisji Handlu Międzynarodowego oraz Delegacji do Komitetu Parlamentarnego CARIFORUM-UE.

Za swoją pracę Szejnfeld jest nieźle wynagradzany. Jako polityk dorobił się m.in. 260 tys. zł. oszczędności, a do tego 900 euro i 500 dolarów. Posiada także dwie polisy ubezpieczeniowe na życie. Ma mieszkanie 74 m2 o wartości 59 tys. zł. W roli polskiego parlamentarzysty zarobił 141 tys. zł oraz 30 tys. zł diety poselskiej.

 

Otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in.: jeden z dziesięciu najlepszych posłów IV kadencji według tygodnika „Polityka”;

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: