SuperBiz wiadomości Zarobki europosłów. Ile pieniędzy ma Janusz Wojciechowski?

Zarobki europosłów. Ile pieniędzy ma Janusz Wojciechowski?

08.06.2015, godz. 16:02
Janusz Wojciechowski
foto: SE/EAST NEWS

Janusz Wojciechowski w Parlamencie Europejskim urzęduje już od 2004 roku. Jednak porównując jego oświadczenie majątkowe z oświadczeniami innych doświadczonych eurodeputowanych, można odnieść wrażenie, że jako europoseł i właściciel kancelarii adwokackiej fortuny się nie dorobił. Jak to możliwe?

Janusz Wojciechowski (Prawo i Sprawiedliwość) w Parlamencie Europejskim zasiada już od 2004 roku. Niewątpliwie to ogromny sukces. Jednak pomimo dość wysokich zarobków z tytułu pełnienia funkcji europosła (ok. 7600 euro, czyli ok. 30 tys. zł brutto) miesięcznie, fortuny się nie dorobił.

Janusz Wojciechowski ma 40 tys. zł oraz 10 tys. euro (40 tys. zł) oszczędności. Do dyspozycji ma dom o pow. 160 mkw warty ok. 700 tys. zł (współwłasność z żoną) wraz z działką przydomową o pow. ok. 0,07 ha o wartości ok. 30 tys. zł (też współwłasność małżeńska). Nie inwestuje w samochody, bo od lat jeździ skodą wycenioną na 15 tys. zł.

Zobacz także:  Olbrzymie pensje i oszczędności europosłów. Ile zarabia Jerzy Buzek?

Europoseł Janusz Wojciechowski oprócz pracy w Brukseli prowadzi jeszcze swoją kancelarię adwokacką. Jednak jego oświadczenie majątkowe wskazuje na to, że to wyjątkowo mało dochodowa działalność. Zgodnie z ostatnim oświadczeniem majątkowym z tego tytułu osiągnął przychód  1238 zł, ale dochód wyniósł już tylko ...0 zł.

autor: Agnieszka Grotek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: