SuperBiz wiadomości Zarobki kobiet i mężczyzn zrównają się… w 2133 r.!

Zarobki kobiet i mężczyzn zrównają się… w 2133 r.!

21.11.2015, godz. 08:00
Pracownik praca biuro dokumenty teczki
foto: EAST NEWS

Na początku listopada Komisja Europejska podała, że, aby zarobki kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej się zrównały, potrzeba aż 70 lat. Okazuje się, że w skali świata jest jeszcze gorzej – proces zrównywania płac posuwa się tak wolno, że, jeśli nic się nie zmieni, kobiety i mężczyźni będą zarabiali tyle samo za 118 lat!

Tak przynajmniej wynika z danych Światowego Forum Ekonomicznego. Według niego na świecie nie ma ani jednego państwa, w którym kobieta pracując na dokładnie takim samym stanowisku i wykonująca te same obowiązki, co mężczyzna, zarabiałby tyle samo, co on. Najgorzej pod tym względem jest w Brazylii i Angoli. W Brazylii kobiety zarabiają średnio 48 proc. tego, co ich koledzy, a w Angoli tylko 40 proc.!

ZOBACZ TEŻ: 58 dni - od Zaduszek do sylwestra. Tyle kobiety w UE pracują za darmo!

Źle jest też we Francji (50 proc.), a nieco lepiej w Stanach Zjednoczonych (64 proc), Wielkiej Brytanii (66 proc.), Kanadzie (62 proc.) i Chinach (65 proc.). Co ciekawe, najrówniejsze stawki wynagrodzenia obowiązują w jednym z najbiedniejszych państw świata – Rwandzie. Tu kobiety zarabiają 88 proc. wynagrodzenia mężczyzn.

Źródło: money.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: